(Українська) Гендерний центр

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Гендерний центр

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Керівник центру: доктор педагогічних наук, доцент, декан факультету соціальної та психологічної освіти

Кравченко Оксана Олексіївна

e-mail: okskravchenko@ukr.net

«Жінка і чоловік різні, але повинні бути рівними»

Гендерний підхід в освіті є методологічним інструментом аналізу та проектування інституційних, організаційних і особистісних змін, що ґрунтується на врахуванні чинників статі в системі освіти та спрямований на реалізацію принципу рівних прав і свобод та створення рівних можливостей для жінок і чоловіків.

Підставою для створення та діяльності   ЦГО в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини слугують: Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», проект «Гендерно-орієнтоване бюджетування в Україні», наказ МОН «Про впровадження принципів гендерної рівності в освіту».

 Мета діяльності Центру гендерної освіти є сприяння впровадженню та утвердженню гендерної рівності шляхом надання науково-практичної допомоги викладачам та студентам щодо впровадження ідей гендерної рівності  та гендерних підходів у навчально-виховний процес.

Основні напрями діяльності центру:

1) Науково-дослідний. Проведення фундаментальних досліджень з гендерної тематики у формі дисертаційних робіт. Підготовка наукових статей, доповідей, тез, доповідних та аналітичних записок для опублікування в збірниках наукових праць. Здійснення написання курсових, випускних кваліфікаційних робіт.

2) Науково-організаційний. Організація та участь у роботі різноманітних шкіл та тренінгів з обміну досвідом роботи центрів гендерної освіти у закладах вищої освіти. Участь у міжнародних науково-практичних конференціях, круглих столах, семінарах, виїзних засіданнях з гендерної проблематики.

3) Культурно-дозвіллєвий. Розвиток здібностей та виявлення талантів кожної окремої особистості шляхом створення мистецьких секцій, студій, проведення майстер-класів, конкурсів та фестивалів творчих доробків з гендерної проблематики.

4) Інформаційний. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з гендерних питань серед студентської молоді та викладачів. Підготовка та розповсюдження інформаційних матеріалів з актуальних гендерних проблем сьогодення. Підготовка соціальної реклами, шляхом  залучення студентської молоді. Розміщення інформаційних матеріалів на сайті Університету.

Cторінка на сайті Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти:

http://gendercenter.sumdu.edu.ua/index.php/aboutus


Звіт за 2019 рік