(Українська) Про І студентський конкурс соціальних проектів з питань інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму «Подорожуємо без бар’єрів»

27 червня 2017

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Нещодавно на ФСПО відбувся І студентський конкурс соціальних проектів з питань інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму «Подорожуємо без бар’єрів». Інтерв’ю дає Антоніна Кокоша, переможниця конкурсу.

  • То що ж сьогодні визначають як інклюзивний реабілітаційно-соціальний туризм?
  • Інклюзивний реабілітаційно-соціальний туризм це система заходів, спрямованих на надання особам з інвалідністю можливості відновлення та розвитку їх фізичного, соціального, духовного, творчого та інтелектуального рівня з метою сприяння подальшої інтеграції в суспільство.
  • Тоня, проект «Інклюзивний туризм для студентів з інвалідністю факультету соціальної та психологічної освіти в період проходження практики на базі ДП УДЦ «Молода Гвардія» зайняв І місце серед інших достойних робіт. Що ж надихнуло на розробку саме цієї ідеї?
  • Дійсно, було представлено дуже багато гідних проектів і кожен цікавий по своєму. Проте, високоповажне журі вирішили віддати перемогу саме нашому, що не може не тішити.

Що надихнуло? Важко сказати однозначно. Ми довго шукали місце, де б можна було реалізувати проект інклюзивного туризму, і думали, що вже й не знайдемо… Ідею підказала декан нашого факультету Оксана Олексіївна Кравченко, адже університет тісно співпрацює із УДЦ «Молода Гвардія» і наші студенти часто проходять практику саме в цьому таборі.

Дізнавшись, що в «Молодій Гвардії» впроваджуються ідеї інклюзивного туризму, ми вирішили дослідити  напрямки в яких працює ДЦ та розробити проект для студентів нашого факультету, які мають особливі потреби. Цей проект був би орієнтований на застосування ними теоретичних умінь та навичок на практиці. Саме це і послугувало поштовхом для його написання».

  • Скажіть, будь ласка, то що ж сприятиме розвитку інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму в університеті та Україні?
  • Якщо говорити більш глобально, тобто про Україну в цілому, то на мою думку важливу роль тут повинна відігравати позиція керівних органів державного управління, які б вболівали за те, щоб зробити туризм доступнішим для українців. Можна переймати досвід європейських держав, де інклюзивний туризм уже набув широкої популярності. Та не менш важливим є впровадження нових напрямків інклюзивного туризму в регіонах.

Якщо говорити про наш університет, то як на мене, ми рухаємось в правильному напрямку, проваджуючи нові форми роботи із людьми що мають особливі потреби і проведення конкурсу соціальних проектів з інклюзивного туризму є тому підтвердженням.

Потрібно формувати правильну позицію студентства та громадськості в цілому з питань інклюзії та толерантного ставлення до людей з інвалідністю. Створення сприятливих умов,  достатнє фінансування з боку як держави так і приватних установ стане гарним початком у впровадженні інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму на різних рівнях.

Дякуємо і бажаємо успіхів і натхнення для реалізації ваших творчих ідей.