Семінар «Моніторинг та адвокація забезпечення безперешкодного доступу до виборчих дільниць для людей з інвалідністю»

29 травня 2018

ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» за підтримки громадської організації «Черкаське обласне громадське об’єднання «Життя без бар’єрів» в місті Черкаси було проведено обласний семінар-тренінг на тему: «Моніторинг та адвокація забезпечення безперешкодного доступу до виборчих дільниць для людей з інвалідністю».

В семінарі взяли участь: Лариса Магдюк, координатор програм Міжнародної фундації виборчих систем, IFES Україна, заступник голови міста Черкаси Бордунос Людмила, регіональний координатор Уповноваженого ВР України з прав людини в Черкаській області, представники головного територіального управління юстиції у Черкаській області та управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, тренерка з виборчого законодавства від ГО «Молода Черкащина» Кавальчук Тетяна, керівники, лідери і фахівців Всеукраїнських громадських організацій людей з інвалідністю, громадських організацій Черкаської області, та ін. Була запрошена і співробітник Центру соціально-освітньої інтеграції та інклюзивного туризму «Без бар’єрів»  Войтовська Алла Іванівна.

Учасники заходу отримали знання про поширення та подальше впровадження методології моніторингу доступності виборчих дільниць та адвокатування включення людей з інвалідністю до виборчих процесів. Дізнались, що політичні права – це одні з основних конституційних прав і свобод громадян України. Про реалізацію політичних прав громадян з інвалідністю та підготовку і реалізацію стратегії змін щодо покращення стану доступності об’єктів громадського призначення, на яких розташовано виборчі дільниці.

А також, користуючись методикою проведення аудитів доступності громадських закладів, провели навчально-практичний аудит доступності вхідної групи, холу та приміщень конференц-зали готелю.
Дана тема актуальна і важлива, оскільки 60% виборчих дільниць розміщуються в закладах освіти, а решта в будівлях громадського значення. Забезпечення архітектурної доступності приміщень надасть можливість маломобільним групам населення в тому числі і особам з інвалідністю отримувати послуги на рівні з іншими громадянами та повноцінно користуватися своїми правами та свободами людини і громадянина закріпленими в Конституції України.


Фото новини: