Студентська соціально-психологічна служба

27 березня 2020

Керівником Студентської соціально-психологічної служби є кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Гончар Інна Григорівна.

До складу входять студенти-волонтери Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Метою діяльності Студентської соціально-психологічної служби є розв’язання соціальних проблем та поліпшення становища студентської молоді, надання комплексу соціальних послуг студентам, створення сприятливих умов для їхньої самореалізації та самовдосконалення.

Завдання:

  • створення сприятливих умов для реалізації соціальних прав студентів;
  • сприяння розвитку соціальної активності студентів;
  • здійснення профілактичних заходів щодо попередження негативних явищ у студентському середовищі;
  • сприяння успішній адаптації студентів першого курсу;
  • підтримка та розвиток волонтерського руху в студентському середовищі;
  • реалізація програм соціального становлення та соціальної підтримки студентів у межах національних та державних цільових програм.

16 березня 2010 року за ініціативи студентів на базі факультету соціальної та психологічної освіти було створено Студентську соціально-психологічну службу, яка є складовою частиною психологічної служби системи освіти України. Це об’єднання студентів, які за покликом душі займаються волонтерською діяльністю.

Студентська соціально-психологічна служба тісно співпрацює з закладами освіти, з Управлінням праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, Міжрегіональним обласним притулком для дітей, дитячим реабілітаційним центром «Пелюстки довіри», Дитячим будинком змішаного та компенсуючого типу, міським та районним Центрами соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, спільно з якими організовуються соціально-виховні заходи.

За час роботи служби було впроваджено не одну сотню соціальних проєктів та ініціатив, кожен із яких дав змогу студентам проявити професійні якості, гуманне ставлення до оточення, любов та повагу, чуйність та бажання допомогти, стати активним учасником громадського життя.

Помітне місце у волонтерській роботі служби посідає також і матеріальна допомога. Студенти-волонтери збирають речі, канцтовари, книжки, солодощі, які потім у театралізованій формі передають дітям-сиротам, дітям з інвалідністю. Варто відзначити акції: «Не будь байдужим ‒ подаруй дитині іграшку!», «Поділись теплом», «Книгу не жалкуй ‒ дитячому будинку подаруй», «Спішімо робити добро!» та ін.

Щороку волонтери студентської соціально-психологічної служби активно долучаються до Всеукраїнської благодійної акції від фонду «Серце до серця». Протягом місяця студенти організовують й проводять різні благодійні акції, на яких всі охочі можуть залишити у скриньці кошти.

Унікальністю, творчістю, оригінальністю вирізняються соціальні та благодійні акції, проведені волонтерами служби для студентів, жителів міста Умань, школярів, дітей-сиріт, дітей із вадами розвитку, людей похилого віку: театралізована акція «Великі пригоди малих індіанців»; соціальна акція у Будинку для літніх людей до Міжнародного дня людей похилого віку; акції «Створи настрій власноруч» та «Тиждень крейдових повідомлень»; свято до Дня людей з інвалідністю, на якому були присутні діти з інвалідністю віком від 1 до 17 років; благодійні акції з нагоди свята Миколая; благодійний аукціон «Купи зустріч з…» з нагоди святкування Дня закоханих; соціальні акції до Міжнародного дня захисту дітей; святково-розважальна програма «Країна здоров’я» та ін.

Студенти-волонтери є співорганізаторами щорічного фестивалю соціально-психологічної драми «Почуй! Побач!», який проводиться з метою залучення учнівської та студентської молоді до пошуку нових шляхів вирішення актуальних соціальних проблем сьогодення. У невеликих театральних постановках, вокально-хореографічних композиціях учасники порушували важливі питання життєвого вибору, моральної стійкості, захисту прав людини, сімейного щастя, булінгу та ін.

Важливим напрямом соціально-педагогічної роботи служби є профілактичний. Для профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі волонтери постійно організовують і проводять такі заходи, як конкурс малюнків на асфальті «Я обираю здоровий спосіб життя!», різноманітні бесіди, диспути, лекції на відповідну тематику, молодіжні концерти «За здоровий спосіб життя», вуличні ігротеки, театралізовані дійства, рольові та творчі ігри з молоддю, конкурси стіннівок та соціальних реклам тощо.

Численні подяки від громадян, закладів соціальної сфери, органів місцевої влади вкотре доводять ефективність та необхідність існування Студентської соціально-психологічної служби. Крім того, така діяльність озброює майбутніх спеціалістів глибокими теоретичними знаннями, навичками та вміннями, необхідними для успішної роботи в майбутньому, виховує любов до своєї професії, захопленість, прагнення творити, шукати, осмислювати та впроваджувати передові ідеї, кращий досвід. Для студентів-волонтерів їхня робота – це спосіб життя, вони з ентузіазмом беруться за кожну нову ідею, намагаються втілити її у життя та отримують ні з чим незрівнянну нагороду – вдячність, повагу, любов, відчуття власної значущості.


Фото новини: