Студентський конкурс проєктів з інклюзивного туризму “Подорожуємо без барєрів”
Кожному з вас відоме слово – туризм, адже всі ми любимо подорожувати, відкривати для себе нові місця і підкорювати нові вершини. А що ми знаємо про туризм для людей з інвалідністю? Чи мають вони можливість вільно і що, головне, без перешкод подорожувати? Чи пристосовані туристичні об’єкти нашої держави до потреб особливої категорії нашого суспільства?
Саме тому в системі світового туристичного розвитку особливе і значне місце на сьогодні відводиться інклюзивному туризму. Що ж таке інклюзивний туризм?
Інклюзивний туризм − це сучасний вид туризму, який дозволяє включити у туристичну діяльність будь-яку людину, незалежно від її фізичних можливостей та за умови забезпечення доступності до об’єктів туристичної інфраструктури.
Інклюзивний реабілітаційно-соціальний туризм − це система заходів, спрямованих на надання особам з інвалідністю можливості відновлення та розвитку їх фізичного, соціального, духовного, творчого та інтелектуального рівня з метою сприяння подальшої інтеграції в суспільство.
До розвитку інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму в Україні долучається і наш університет, зокрема факультет соціальної та психологічної освіти.
Вже традицією стало і проведення Центром соціально-освітньої інтеграції та інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму студентського конкурсу проектів з інклюзивного реабілітаційно соціального туризму, який в цьому році був юбілейний.
До цього проєкту долучилися не студенти факультету соціальної та психологічної освіти, а й Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР та Всеукраїнська Асоціації інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму
Оцінювали роботи, журі у складі:
- Кравченко Оксана Олексіївна, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету соціальної та психологічної освіти
- Каштан Сергій Миколайович, виконавчий директор Асоціації «Інклюзивного реабілітаційного туризму», заслужений працівник соціальної сфери України.
- Масенко Наталія Володимирівна, в. о. директора Комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради»
Цьогоріч розглядались наступні проєкти «Стежками рідного краю», «Корсунь-Шевченківський місто над Россю», «Умансько-Тальнівська зона», «Музейна спадщина», « Чигиринщина туристична», «Умансько-Тальнівська рекреаційна зона», «Корсунь-Шевченківська та Звенигородська рекреаційної зони.
Окрім цих проєктів протягом семестру студенти факультету соціальної та психологічної освіти приймали участь у реалізації грантового проєкту «Вчимося разом чути та долати соціальну ізоляцію» та вивчали жестову мову та приймали участь у створення підбірки історичних розповідей найвідоміших пам’яток Черкаської області мовою жестів.
Ми бажаємо їм не зупинятися на досягнутому і в майбутньому реалізувати свої проектні пропозиції, тим самим покращивши рівень розвитку інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму в Україні.
Фото новини: