Участь у роботі круглого столу з моніторингу виконання в Україні Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок

5 травня 2020

Співробітники Гендерного центру Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини взяли участь у роботі круглого столу з моніторингу виконання в Україні Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок.

За підсумками роботи підготовлено меморандум щодо спільної підготовки IX періодичної доповіді неурядових організацій з виконання Конвенції з ліквідації дискримінації щодо жінок, який відкритий для підпису за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1Jn3jZEfcUh5CnluzXulI_HEavbTbGiPU/edit,.

Довідка:

2017 року Український уряд відзвітував Комітетові ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок за виконання однойменної Конвенції. Неурядові жіночі організації теж представили своє бачення Комітетові, який надав Україні свої рекомендації. Понад три роки урядові та законодавчі органи, судова влада, міжнародні імплементуючі установи впроваджують ці рекомендації у життя.

Чи є ці кроки успішними?

Які інтереси жінок враховані у реформах, здійснюваних державою?

Що змінилося, на краще, чи гірше, у 12 напрямах дії Конвенції? В законодавстві; в доступі жінок до охорони?

Що за ці роки змінилося, на краще, чи на гірше, для жінок із вразливих груп? Жінок з сільських місцевостей?

Які виклики та найгостріші питання захисту прав жінки бачить наразі Комітет ООН з ліквідації дискримінації?

Ці питання у полі зору жіночих громадських організацій.

Зараз держава Україна починає готувати свою Дев’яту періодичну доповідь за цією Конвенцією.

Членкині жіночих організацій, що спільно готували неурядовий звіт-2017 за Конвенцією CEDAW, та неурядовий паралельний звіт із виконання Україною Пекінської декларації та Платформи дій-2019, зараз ініціюють спільну підготовку нового Паралельного звіту українських жіночих НУО за виконання Україною Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, та закликають інші жіночі організації України приєднуватися.


Фото новини: