(Українська) Гендерний центр

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

«Жінка і чоловік різні, але повинні бути рівними»

Гендерний підхід в освіті є методологічним інструментом аналізу та проектування інституційних, організаційних і особистісних змін, що ґрунтується на врахуванні чинників статі в системі освіти та спрямований на реалізацію принципу рівних прав і свобод та створення рівних можливостей для жінок і чоловіків.

Підставою для створення та діяльності   ЦГО в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини слугують: Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», проект «Гендерно-орієнтоване бюджетування в Україні», наказ МОН «Про впровадження принципів гендерної рівності в освіту».

Тому необхідно створити Центр гендерної освіти в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини .

 Мета діяльності Центру гендерної освіти є сприяння впровадженню та утвердженню гендерної рівності шляхом надання науково-практичної допомоги викладачам та студентам щодо впровадження ідей гендерної рівності  та гендерних підходів у навчально-виховний процес.

Завдання ЦГО:

 • розробка та впровадження гендерного освітнього компоненту діяльності університету;
 • надання інформаційних, тренінгових та просвітницьких послуг у сфері гендерної рівності та гендерних підходів студентам (особлива увага студентам з особливими освітніми потребами) та викладачам;
 • проведення гендерних досліджень спільно із іншими ЦГО та студентами;
 • створення інформаційної бази з гендерної проблематики;
 • організація науково-дослідницьких, науково-організаційних та виховних заходів, спрямованих на дослідження, вивчення та поширення гендерної компетентності в університетському середовищі та місті через університетські та міські ЗМІ.

Для вирішення проблемного поля та реалізації поставлених завдань скоординовано діяльність відповідних напрямів.

1) Науково-дослідний. Підготовка наукових статей, доповідей, тез, доповідних та аналітичних записок для опублікування в збірниках наукових праць. Здійснення написання курсових, випускних кваліфікаційних робіт.

2) Науково-організаційний. Організація та участь у роботі різноманітних шкіл та тренінгів з обміну досвідом роботи центрів гендерної освіти у вищих навчальних закладах. Участь у міжнародних науково-практичних конференціях, круглих столах, семінарах, виїзних засіданнях з гендерної проблематики.

3) Культурно-дозвіллєвий. Розвиток здібностей та виявлення талантів кожної окремої особистості шляхом створення мистецьких секцій, студій, проведення майстер-класів, конкурсів та фестивалів творчих доробків з гендерної проблематики.

4) Інформаційний. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з гендерних питань серед студентської молоді та викладачів. Підготовка та розповсюдження інформаційних матеріалів з актуальних гендерних проблем сьогодення. Підготовка соціальної реклами, шляхом  залучення студентської молоді. Розміщення інформаційних матеріалів на сайті вишу.

Координаторка – викладачка кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Войтовська Алла Іванівна.

Активісти Центру:

 • Алтиннік Катерина
 • Хом’як Михайло
 • Кузьменко Надія
 • Кокоша Антоніна
 • Білостоцький Микола
 • Кравченко Анна
 • Коваль Ігор

Cторінка на сайті Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти:

http://gendercenter.sumdu.edu.ua/index.php/aboutus