На ФСПО проведено науково-практичний кінолекторій на противагу «груп смерті»

13 березня 2017

oLvIv1G2xAk

Кафедрою психології спільно зі Студентським науковим товариством  для студентів ІІІ курсу було проведено науково-практичний кінолекторій  на противагу «груп смерті», які зараз заполонили інтернет ресурси. «Нерв» – так називався фільм, який було запропоновано студентам для перегляду.

В процесі перегляду фільму студентів було поділено на групи та роздано анкети на тему:  Соціально-психологічний аналіз   емоційного насилля  в інтернет-іграх    на прикладі  художнього фільму  «НЕРВ».

Всі відповіді були різними за своїм смисловим навантаження, але об’єднані спільною ідеєю.

jY4Iak7ukoY

Які запитання було запропоновано студентам та  відповіді, що  ми отримали наведено нижче:

1. Що спонукає людей до участі в екстремальних інтернет-іграх?

–        Непорозуміння з рідними, друзями та навколишніми.

–        Відчуття адреналіну, самотність, бажання бути популярним, безвихідь, екстрим, який відчувають у грі

–        Показати у грі себе такими, якими вони не здатні бути у реальному житті

–        Психологічний стан

–        Грошова винагорода за участь

–        Виділитись із натовпу та вийти із зони комфорту

–        Власні комплекси

–        «Зараження» ідеєю гри від інших, жага до екстриму

1. Яку мету переслідують розробники «ігор смерті» та для чого вони потрібні?

–        Розробники таких ігор, насамперед, заробляють гроші на людях, які вступають у їхню гру, а також глядачі платять гроші за перегляд фільму

–        В основному адміністраторами цих ігор є самі підлітки, які не думають про наслідки своїх дій.

–        Збільшити кількість суїциду серед дітей, підлітків, молоді

–        Випробувати свої можливості маніпулювання свідомістю людей

–        Підкорення волі людини

–        Відбір населення

1. Чи можемо ми назвати такі ігри злочином проти людства і чому?

– Так, тому що дітей доводять до самогубства

– Ні, в кожного є право вибору

– Так, тому що такі ігри варто вважати «іграми зі смертю»

– Так, порушується психіка

– Так, це психологічний вплив. Війна проти логіки, інтуїції та здорового глузду

– Так, тому що відбувається геноцид по відношенню до молодого покоління

7ixD8l73Bs8

1. Яку категорію людей найлегше «заманити» в такі ігри?

–        Підлітків,  які в чомусь розчарувались та вважають, що їм немає чого втрачати. Емоційні люди. Діти, за якими батьки не слідкують.

–        Діти та молоді люди

–        Люди, які не мають друзів і підтримки рідних, вони не можуть реалізувати себе в своєму оточені, через те, що «інакші», мають інші думки та захоплення, а їх за це демонстративно принижують, не сприймають як особистість і не приймають у своє коло

–        Аутсайдери

–        Депресивні, одинокі, фрустровані

1. Що повинна містити гра, щоб зацікавити та змусити «вступити» до групи ігроманів?

–        Пропонують гроші за виконані завдання. Морально «підтримують», погоджуються з думкою розчарованої людини

–        Екстремальна та азартна гра.

–        Ризик, який зацікавить

–        Можливість вибору

–        Послідовність, історія, популяризація

–        Закрите питання – відповідь тільки «так» або «ні». Причетність до чогось більшого. Входження в якусь соціальну групу.

1. Чому людям цікаво спостерігати за гравцями, які максимально ризикують власним життям заради яскравого видовища?

– Тому, що не кожен здатний ризикувати так своїм життям;

– Глядачі зацікавлені в тому як все пройде і закінчиться;

– Вважаю, що адекватним людям не цікаво спостерігати за подібними іграми

– Тому що людям тільки й потрібно яскраве видовище

-«Стадний інстинкт», в силу популяризації гаджетів, люди намагаються «опередити» один одного демонструючи такі ролики

X2goDGRKb7I

1. Які, на вашу думку, форми маніпуляцій використані у фільмі?

– Дівчину взяли на «слабо» і запропонували гроші та популярність

– Навіювання, сенсаційність, повторення, дроблення, посилання на авторитет

1. Чи є матеріальне заохочення та бажання довести свою неперевершеність одними із ключових складових участі людини в грі? Якщо так, то поясніть чому?

– Так, тому що основне що потрібно підліткам: гроші та популярність

– Так, тому що людина прагне знайти легкий заробіток та самоствердитись у суспільстві

1. Які аналогічні ігри смерті відомі Вам?

– «Синій кит», «Тихий дом», «Розбуди мене в 4:20»,

– «Бегиили умри», «f57», «Зошит смерті», «Мир полон китов»

1. Чи відомі вам люди, що потрапили у схожу ігрову пастку. Які зміни на Вашу думку відбулись у їхньому житті, свідомості.

– Ні

Ваші враження від перегляду фільму.

– Фільм повчальний і цікавий. Застерігає від необдуманих поступків та розкриває суть цієї гри. Фільм сподобався.

– Фільм крутий. Дайв Франко шикарний, класна музика. Вражений подіями під час перегляду фільму. Фільм захопив своєю ідеєю.

– Відчуття тривоги – ці люди хворі

– Амбівалентні почуття

А які  відповіді дали б ви? Чи погоджуєтесь із варіантами наведеними вище? Які ваші думки з приводу таких небезпечних захоплень?

Таких запитань можна поставити незліченну кількість. Проте, наша головна мета, як свідомих та небайдужих громадян – попередити такі явища у нашому молодіжному середовищі.

Це була тільки перша зустріч, але їх планується цілий цикл. Адже ми не повинні стояти осторонь подій, які змусили здригнутись цілий світ.