ПРОХОДЖЕННЯ ОЗНАЙОМЧОЇ ПРАКТИКИ У ЦЕНТРІ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ «ПРОЛІСОК»

16 березня 2018

В межах навчальної професійно-орієнтованої практики студенти І курсу спеціальності 053 Психологія відвідують ряд закладів, що надають соціально-реаблітаційні послуги мешканцям Умані та району.

Одним із таких  закладів став Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Пролісок» управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради.

Центр розміщується в приміщеннях, що відповідають санітарно- гігієнічним, протипожежним вимогам, техніці безпеки, мають усі види комунального благоустрою. Центр взаємодіє з відділом охорони здоров’я, відділом освіти та іншими організаціями в Черкаській області.

Центр соціальної реабілітації ставить перед собою і виконує такі завдання:

• забезпечує права дітей-інвалідів на соціальну реабілітацію та адаптацію з метою її наступної інтеграції в дитячі колективи дошкільних установ та загальноосвітніх шкіл;
  • створює умови для всебічного розвитку, засвоєння вихованцями знань, умінь і навичок з метою підготовки їх до здобуття дошкільної освіти, з подальшим здобуттям дітьми базової та повної загальної середньої освіти, професійно-технічної та вищої освіти з урахуванням рекомендацій лікарів;
  • готує батьків дітей-інвалідів до продовження реабілітаційного- процесу з дітьми-інвалідами поза межами Центру, соціально-педагогічний патронат таких сімей;
  • надає кваліфіковану допомогу дітям-інвалідам у здійсненні корекції- психофізичного розвитку за індивідуальною програмою реабілітації та залучає до участі в цій програмі батьків;
  • організовує комплексну реабілітацію та адаптацію дітей-інвалідів;-
  • служба соціального патронату Центру надає послуги соціального та педагогічного патронату в домашніх умовах.

Щорічно в літній період діти можуть оздоровлюватися в літньому таборі «Мрія», що працює на базі Центру реабілітації. Табір «Мрія» – це і трьохразове харчування, і екскурсії в дендропарк «Софіївка», в музеї міста, картину галерею, походи в кінотеатр. Цікава програма перебування насичена різноманітними розвагами, спортивними заходами.

Студенти надзвичайно вдячні адміністрації закладу за надану можливість ознайомитися роботою Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Пролісок» управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради.