Підписання міжнародної угоди про співпрацю

20 травня 2019

У рамках проведення Третьої Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми сучасної психодидактики: філософські, психологічні та педагогічні аспекти» на базі Польсько-української науково-дослідницької лабораторії психодидактики імені Я. А. Коменського факультету соціальної та психологічної освіти (декан − д. пед. н, доц. Кравченко О. О.), факультету дошкільної та спеціальної освіти (декан − д. пед. н, проф. Демченко І. І.) в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини 17 травня 2019 р. відбулося підписання міжнародної угоди про співпрацю між нашим університетом та одразу двома закладами освіти Литви: Тракайським центром навчання дорослих та Публічним інститутом «Тракайський центр просвіти». Ректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор Безлюдний Олександр Іванович обговорив із зарубіжними колегами – Рушкевічюте Лоретою, директором Тракайськoго центру навчання дорослих; Косовскене Діаною, заступником директора Тракайськoго центру навчання дорослих, Візманайте Данутею, методистом Публічного інституту «Тракайський центр просвіти» – важливі напрями наукової співпраці. Зважаючи на цьогорічне ліцензування в УДПУ імені Павла Тичини курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників, значущим тепер буде отримання слухачами цим курсів, у рамках підписаної угоди, сертифікатів європейського зразка участі у вебінарах та інших науково-педагогічних заходах. В обговоренні напрямів міжнародної співпраці також брали участь: д. пед. н, проф., проректор з наукової роботи та європейської інтеграції Коляда Наталя Миколаївна; д. пед. н, проф., завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Коберник Олександр Миколайович, д. пед. н, проф., завідувач Польсько-української науково-дослідницької лабораторії психодидактики імені Я. А. Коменського Осадченко Інна Іванівна. Зарубіжні гості висловили своє щире захоплення матеріально-технічною базою нашого університету, зокрема естетично та освітньо оснащеними аудиторіями; значною кількістю чинних науково-дослідницьких лабораторій та центрів; рівнем творчої активності та навчально-наукової підготовки наших викладачів та студентів; рівнем української гостинності. Також литовські колеги у захваті від відвіданих: дендрологічного парку «Софіївка», водоспаду «Тризуб Посейдона», комплексу фонтанів «Перлина Кохання», хасидського кварталу тощо. Прибалтійські гості констатували ідейну схожість наших історично-туристичних міст: української Умані та литовського Тракая.

Сподіваємося, що незабаром матимемо плідні науково-педагогічні результати підписаних угод про міжнародну співпрацю.