У ЖДУ пройшли ХХІV Всеукраїнські педагогічні читання, присвячені спадщині Василя Сухомлинського

29 вересня 2017

У Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулись традиційні, уже ХХІV Всеукраїнські педагогічні читання, присвячені спадщині Василя Сухомлинського у яких взяв участь завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту, професор, доктор педагогічних наук Коберник Олександр Миколайович. Головна тема зібрання, яка об’єднала провідних науковців України та Польщі, молодих дослідників та учителів України та Польщі — «В. О. Сухомлинський у діалозі з сучасністю. „А що там за лісом?..“: філософія для дітей».

Порядок денний педагогічних читань включав перегляд виставок творчих робіт студентів ЖДУ ім. Івана Франка та навчально-методичних посібників (Історико-педагогічний альманах. Випуск 6. «В. О. Сухомлинський у діалозі з сучасністю»; збірник науково-методичних праць «Філософія для дітей. В. О. Сухомлинський у діалозі з сучасністю»), пленарне засідання, демонстрацію відеороликів за казками Василя Сухомлинського та роботу п’яти секцій: «Аксіологічний вимір творчої спадщини Василя Сухомлинського», «Філософія для дітей як складова розвитку особистості: від дошкілля до вищих навчальних закладів», «Методичні аспекти продукування і транслювання дитячої творчості», «Роль бібліотеки у творчому розвитку дитини засобами інформаційно-комунікаційних технологій», «Шкільні та педагогічні музеї як форма долучення дітей і дорослих до філософсько-етичної проблематики».

Серед понад 150 учасників Всеукраїнських педагогічних читань – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, головний науковий співробітник ДНПБ України імені Василя Сухомлинського Ольга Сухомлинська, провідні науковці України та Польщі, молоді науковці та вчителі.

Організатор заходу: Національна академія педагогічних наук України, Житомирський державний університет імені Івана Франка, Всеукраїнська асоціація Василя Сухомлинського, Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського, Педагогічний музей України.