Молодіжний центр “START”

2 квітня 2020

Молодіжний центр «START» є спільним проектом факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та відділу у справах молоді Уманської міської ради.

У своїй діяльності Молодіжний Центр взаємодіє з підприємствами, установами різних форм власності, закладами культури і мистецтва, засобами масової інформації, закладами освіти, освіти здоров’я, соціального захисту та з іншими організаціями та об’єднаннями громадян.

Основною метою діяльності Центру є всебічний розвиток і самореалізація молоді в різних сферах суспільного життя, розкриття її потенціалу, захист інтересів та прав; сприяння соціальному становленню й розвитку, професійній орієнтації та організації змістовного дозвілля, підтримці талановитої молоді.

Основними завданнями Центру є:

• створення умов для творчого розвитку особистості, інтелектуального самовдосконалення молоді;
  • залучення молоді до участі в наукових, мистецьких, спортивних, інформаційно-просвітницьких заходах;
  • утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей у молоді;
  • пропаганда та формування здорового способу життя;
  • створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді;
  • взаємодія з молодіжними, дитячими громадськими організаціями;
  • забезпечення розвитку міжнародного молодіжного співробітництва.

Напрями діяльності Центру

Навчально-науковий – розвиток самоврядування через неформальну освіту; проведення форумів, наукових конференцій, ceмінарів-тpeнінгів, з’їздів, ділових зустрічей, дискусійних клубів щодо різних аспектів розвитку молодіжного руху; підготовка та перепідготовка молодіжних працівників  шляхом організації лекторіїв, тренінгів, майстер-класів, розвиток молодіжного підприємництва; впровадження новітніх механізмів молодіжної політики Ради Європи через міжнародне партнерство, стажування, культурно-освітні обміни.

Дозвіллєвий – організація та проведення культурно-масових заходів (концертів, спектаклів, презентацій, фестивалів, бенефісів, літературно-пісенних свят, театрально-концертних вечорів, творчих зустрічей, художніх звітів, змагань з інтелектyальних ігор, вистав, кoнкypcів, тypніpів, спортивно-розважальних, оздоровчих заходів, вечорів відпочинку, танцювальних вечорів, балів, дискотек тощо); забезпечення спортивного розвитку молоді; сприяння відродженню духовності, зміцненню моральних засад, організації змістовного дозвілля молоді.

Інформаційно-консультаційний – надання правової, інформаційної, методичної та консультативної допомоги молоді; сприяння залученню молоді до участі в міжнародних молодіжних наукових, мистецьких, спортивних, інформаційно-просвітницьких заходах, формування потужного молодіжного медіа-ресурсу – інтерактивного прес-центру із медіа-коворкінгом; активна співпраця з громадськими та волонтерськими організаціями міста та розвиток волонтерського руху серед молоді.

Проектний – підтримка проектів органів студентського самоврядування, підприємницьких ініціатив молоді, забезпечення зайнятості молоді у вільний час; сприяння розвитку молодіжних ініціатив у трудовій сфері, перепідготовки та підвищення кваліфікації молоді; активна взаємодія органів влади та молоді на місцевому рівні шляхом залучення до вироблення стратегій, розробки програм, заходів та проектів; організація та проведення кoнкypcів, проектів, програм молодіжних організацій, спрямованих на розв’язання проблем молоді.

Профорієнтаційний – допомога молодим людям у визначенні з майбутнім фахом: профорієнтаційні тренінги, майстер-класи, екскурсії до компаній, знайомства з представниками різних професій.

Менторський – підтримка та супровід цікавих молодіжних проектів, допомога з менеджментом, фандрайзинг, створенням бюджету, комунікація, пошук волонтерів та в інших напрямах.

12 лютого 2020 року відбулося урочисте відкриття приміщення Молодіжного центру «START». Під час презентації було визначено подільші перспективи діяльності Молодіжного центру.

Молодіжний центр «START» – це приміщення у якому кожний відвідувач знайде для себе корисну інформацію або проведе свій час з користю. У центрі можна проводити тренінги, семінари  на різноманітні теми, організовувати студентські зустрічі для обговорення актуальних проблем молодіжної роботи, проводити заходи на різні тематики, влаштовувати кінолекторії, знайти корисну інформацію про молодіжну роботу в Україні, кращі практики молодіжної роботи в Україні, особливості неформальної освіти. Також студенти можуть працювати з додатковим матеріалом, який допоможе краще ознайомитися із специфікою молодіжної роботи в закладах вищої освіти.

Молодіжний центр «START» – це місце, де молодь зможе реалізувати свої ідеї, навчатися, долучатися до розвитку молодіжної роботи у закладі вищої освіти.

Молодіжний центр «START» відкритий для усіх!

Посилання Молодіжного Центру «START» у соціальних мережах