10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

10 жовтня 2015

Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) відзначається у світі з 1992 року з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health), з метою підвищення інформованості населення щодо проблем психічного здоров’я і способів його зміцнення, а також профілактики і лікування психічних розладів.

До цього дня, що відзначається щорічно 10 жовтня, видаються тематичні журнали міжнародних психіатричних організацій, розсилаються звернення в урядові структури і органи охорони здоров’я, що закликають взяти участь у міжнародному русі.

K0U_9Ucfw80

Психічне здоров’я є невід’ємною частиною і найважливішим компонентом здоров’я. Воно визначається як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свої здібності і власний потенціал, протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно і плідно працювати і робити внесок в життя суспільства.

У цьому позитивному сенсі психічне здоров’я є основою благополуччя кожної людини і ефективного функціонування всього суспільства.

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що в наші дні на планеті існують більше 450 мільйонів людей, страждаючих психічними захворюваннями.

А в західних країнах кожна 7-а людина є або параноїком / шизофреніком, або схильна до депресій і алкоголізму, що нерідко закінчується вчиненням злочинів або суїцидами. Причому, більшість людей, які страждають від психічних розладів не мають доступу до необхідного їм лікуванню.

Тому одним з головних завдань Всесвітнього дня психічного здоров’я є скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості. Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стреси.

Сучасне життя саме по собі розташовує до стресів: зміни в житті політичному, економічному, негаразди на роботі, та й просто поїздка в громадському транспорті призводять до того, що людина зі своїми стресами починає миритися, а так і до депресії недалеко.

Стреси стали частиною життя сучасної людини. Люди борються з ними, не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх. Треба також зазначити, що заходи, присвячені Дню психічного здоров’я, щороку присвячені певній темі, серед яких були: «Діти і психічне здоров’я», «Психічне здоров’я і права людини», «Психічне здоров’я і старіння», «Взаємозв’язок фізичного і психічного розладу »,« Зв’язок психічного здоров’я та самогубства »,« Зробимо психічне здоров’я світовим пріоритетом: збільшимо кількість служб за допомогою пропаганди цивільної відповідальності та активної діяльності »,« Ні здоров’я без психічного здоров’я »,« Депресія: глобальна криза »,« Життя з шизофренією »і інші.