Всеукраїнський «Гендерний хакатон»

19 червня 2017

В Сумському державному університеті відбулась подія, яка має на меті знайти цифрові рішення гендерних проблем – перший в Україні «Гендерний хакатон».

Всеукраїнський «Гендерний хакатон: технології й медіа в досягненні гендерної рівності» є складовою діяльності Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ. Подія є частиною масштабного кількарічного партнерства мережі ВНЗ України з Представництвом фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та партнерства з ІТ-компанією CPCS.

Під час заходу програмісти, дизайнери, активісти під наставництвом кращих експертів зі всієї країни, серед яких була і Алла Войтовська (викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи) створили програмні продукти для виявлення гендерної дискримінації.

Результатом роботи  стали веб- та мобільні додатки, а також соціальна інфографіка, які допоможуть створити вільне від насильства середовище для рівної самореалізації чоловіків і жінок. 

Під час хакатону учасниці й учасники не лише випробували власні сили в реалізації ідей, але й  взяли участь в освітній програмі – експертних обговореннях проблем гендерної рівності, гендерної дискримінації, ролі осередків гендерної освіти у ВНЗ.  Розроблені програмні продукти стануть потужним інструментом для досягнення чоловіками й жінками рівних можливостей в українському суспільстві.

Дякуємо організаторам даного заходу за генерування ідей та підтримку!