«Христос Воскрес!»

16 квітня 2017

У 2017 році православна пасха припадає на 16 квітня. Це свято має свої традиції, які встановлювалися поступово протягом багатьох століть. Так як Великдень найяскравіший ознака всього живого і оновленого, то головними символами цього дня вважаються Життя (паски і розфарбовані яйця), Вода (великодні струмки) і Благодатний Вогонь.

У всіх містах і селах у великодню ніч люди йшли до церкви, слухали богослужіння, святили воду і великодній кошик з продуктами.

Після служби в церкві прийнято прийти додому, накривати стіл і розговітися. Особливо чекають цього дня люди, які тримали строгий 48-денний піст. У першу чергу потрібно покуштувати яйце, після нього паску. Як тільки такий ритуал буде виконано, можна приступати до інших частувань.

Найулюбленіша великодня забава – битва яєць. Для неї потрібно взяти прикрашене або розмальоване яйце і вдарити будь-яким боком яйце суперника. Виграє той, чиє яйце лишиться цілим.

Також на свято Великодня прийнято христоситься. Молоді і старі, діти і дорослі, чоловіки і жінки при зустрічі повинні тричі поцілувати знайомого і сказати «Христос Воскрес!», а у відповідь почують «Воістину Воскрес!».

Існує кілька великодніх прикмет і обрядів, які прийшли до нас ще з давніх часів:

  • Той, хто першим прийде додому після церковної служби, весь рік буде щасливий.
  • Зануривши у воду з освяченим яйцем золоті прикраси, можна залучити багатство і успіх.
  • Пасхальне яйце прокатати по личку дітей – захистити їх від пристріту.
  • Щоб уберегти щастя в домі, на Великдень не можна займатися ніякими домашніми справами.

Щоб відчути чари і значимість православної Пасхи, не обов’язково бути глибоко віруючою людиною. Адже це свято, в першу чергу, про все дорогому і головне, що є у людей: про добро, про любов, про дітей, про прощення. А ще це чудова традиція, провідати всіх своїх рідних, зібратися всім разом за великим столом і просто насолоджуватися життям.