23 серпня 2016 року відбулось засідання круглого столу на тему: “Механізми впливу громадськості та бенефіціарів на забезпечення якості вищої освіти в Україні”

30 серпня 2016

1

Невід’ємною частиною освітньої реформи в Україні є питання забезпечення якості вищої освіти та удосконалення політики управління якістю освіти. Саме такі нагальні питання стали предметом обговорення під час круглого столу «Механізми впливу громадськості та бенефіціарів на забезпечення якості вищої освіти в Україні», організатором якого виступив Польський культурно-освітній центр УДПУ імені Павла Тичини.

3

Модератором заходу став голова Громадської організації «Молодіжне телебачення» Олег Серняк, автор проекту «Запровадження інституту незалежних освітніх аудиторів у системі вищої освіти України».

Під час роботи круглого столу були обговорені питання європейського досвіду забезпечення якості вищої освіти, мотивації та самомотивації студентів до навчання, механізмів впливу громадськості на якість вищої освіти.

2

Доцент кафедри міжнародної економіки, маркетингу і менеджменту Івано-Франківського навчально-наукового інституту менеджменту Тернопільського національного економічного університету Олег Серняк, чия проектна робота стала переможцем проекту «Школа ефективного урядування: адвокасі», ознайомив присутніх із освітньою ініціативою – запровадження громадського інституту незалежних освітніх аудиторів.

4

На думку автора проекту, запровадження незалежного зовнішнього освітнього аудиту дозволить вищому навчальному закладу отримати незалежну та об’єктивну оцінку якості освітніх програм і підготовки фахівців, публічно заявити про високий рівень якості підготовки фахівців, підвищити конкурентоспроможність на ринку освітніх послуг та забезпечити і покращити працевлаштування випускників.

5

Учасники круглого столу – науково-педагогічні працівники УДПУ – активно долучилися до обговорення важливих питань реформування національної системи освіти, механізмів забезпечення якості вищої освіти в Україні, можливих ризиків та наслідків запровадження громадського інституту незалежних аудиторів.