29 жовтня 2015

28 жовтня 2015 року відбулось засідання Президії Національної академії педагогічних наук України.
На порядок денний було винесено ряд важливих питань педагогічної науки, серед яких – «Про стан та перспективи виконання державної програми зі збереження національного надбання в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського та Педагогічному музеї України».
З доповідями виступили директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор Л. Д. Березівська; директор Педагогічного музею України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник О. П. Міхно та інші представники наукових і навчальних закладів України.

image001

Діяльність Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського та Педагогічного музею України щодо збереження і популяризації наукового об’єкта є вагомим внеском у розвиток педагогічної науки і спрямовується на забезпечення інноваційного розвитку освітянської галузі, зокрема, вищих навчальних закладів та їхніх науково-дослідних підрозділів.

З доповіддю «Співпраця Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського з ВНЗ щодо використання   наукового об’єкта, що становить національне надбання України» виступила завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи,  завідувач Науково-дослідної лабораторії «Педагогічне краєзнавство Черкащини», доктор педагогічних наук, професор Н. М. Коляда.

image003

У виступі наголошено на важливості використання каталогів рідкісних видань, бібліографічних ресурсів, віртуальних книжкових виставок,  онлайн послуг з метою дистанційного  обслуговування науковців електронними копіями документів під час наукових досліджень та інформаційного забезпечення фахівців освітянської галузі.

Зокрема, науковців Уманського  державного  педагогічного  університету імені Павла Тичини –  викладачів, аспірантів і докторантів, членів Науково-дослідної лабораторії «Педагогічне краєзнавство Черкащини», Науково-дослідного центу педагогічного краєзнавства подвійного підпорядкування МОН та НАПН України, розробників держбюджетної теми «Педагогічно-просвітницька діяльність громадських організацій України (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)» та ін.