4 РОКИ КОМАНДІ СЛУЖБИ МИЛОСЕРДЯ В МІСТІ УМАНІ

16 червня 2015

Служба милосердя Свято-Успенського храму м.Умані відсвяткувала своє 4-річчя. Керівник  служби  випускниця нашого факультету Прилипко Катерина. Вона поділилася з нами своїми враженнями від її діяльності : «Я  впевнена що знайшла своє призначення в цьому житті, що живу не дарма. УДПУ дав в першу чергу гарні, теплі спогади і звісно ж перший волонтерський досвід, перші суттєві порухи душі при зустрічі з чужими бідами.  Вдячна за те, що мала чудову можливість бути в команді волонтерів соціально-психологічної служби УДПУ і кращі спогади студентства повязані саме з цією службою! Зараз я люблю те чим займаюсь, люблю всіх хто підтримує і долучається до наших заходів та акцій! Команда наша – без перебільшення, велика дружня сімя і далеко не в усіх сімях зараз така атмосфера і відносини як в нашій. Живу я цим всім і не уявляю свого життя вже без цього»

QC7ZxJo_0nw

HIHNb_O4fPU

xyusRZz7HPA
tQA48LvcuSQ
3TQeIBLFN3k

Нині Служба милосердя спрямовує свою роботу у 25 напрямках допомоги населенню України.   За період роботи Служби було надану різнобічну допомогу багатьом людям: хворим у лікарнях, інвалідам, особам, що потрапили у складні життєві ситуації, дітям та дорослим, котрі перебувають у закладах соціальної допомоги тощо. Підтримка надавалася у вигляді коштів, продуктів харчування, одягу, медикаментів, а також здійснювалася різноманітна фізична допомога.

В січні 2014 року між Службою милосердя Свято-Успенського храму та Управлінням праці та соціального захисту населення був укладений договір про співпрацю. Протягом року близько 20 волонтерів Служби милосердя опікувалися дітьми-інвалідами Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Пролісок», відвідували підопічних стаціонарних відділень.

Протягом 2014 року волонтерами нашої організації було проведено близько 30 акцій по збору допомоги для військовослужбовців та тимчасових переселенців із зони АТО, забезпечено продуктовими наборами, одягом та коштами близько 50 сімей із числа тимчасових переселенців в м.Умань, відправлено посилки з матеріальною допомогою для постраждалого мирного населення на Схід нашої держави. Завдяки небайдужим уманчанам спільними зусиллями було зібрано допомогу для поранених військовослужбовців та доставлено у військовий госпіталь  м.Вінниці та Києва. У відділ благодійної діяльності Управління праці та соціального захисту населення м.Умань було надано продукти харчування на загальну суму 1200 гривень та одяг для людей різного віку на загальну суму 7150 гривень.

Один з найулюбленіших напрямків волонтерів Служби милосердя є напрямок допомоги дітям. Він включає в себе тісну співпрацю із: дитячими закладами нашого міста – Центр соціально-психологічної реабілітації дітей (колишній «Притулок»), Дитячий будинок, Центр реабілітації дітей-інвалідів «Пролісок», Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ; із організацією допомоги дітям Сходу «Сонячний світ», всеукраїнськими та міжнародними організаціями.

Із щирими серцями волонтери відвідували сім’ї  в яких чоловіки загинули в зоні АТО, сім’ї, де виховуються дітки з особливими потребами, кризові сім’ї.

Під постійною опікою Служби милосердя перебуває 13 важкохворих людей, з них 3 дітей, котрі отримують матеріальну, моральну та фізичну допомогу.

Загалом на  підтримку різних соціально-незахищених верств населення та підопічних Служби милосердя у 2014р. було виділено фінансову допомогу  на загальну суму 16 465 грн.   Усі кошти, якими оперує Служба милосердя  – це пожертви жителів м. Умані.

За ініціативи небайдужих членів Служби милосердя в 2014 році розпочав свою діяльність новий напрямок роботи – група безоплатних донорів крові «Краплина, що рятує життя», що нині нараховує 25 потенційних донорів крові, які у складній ситуації готові прийти на допомогу. Крім здачі донорської крові в м.Умань, – організовуються виїзди волонтерів в інші міста для підтримки уманчан, що перебувають на лікуванні за межами міста та задля поповнення банків крові в лікувальних закладах  з найбільшою потребою в цьому.

Робота Служби милосердя спрямовується на залучення до благодійних справ прихожан православних храмів та інших жителів міста і району. Всього за період 2014 року до діяльності Служби милосердя долучилося близько 3000 людей.

Так…Все це зроблено саме людськими серцями всього за один рік! Можливо хтось скаже, що мало, але враховуючи те, що всі ці люди мають ще офіційну роботу, або навчання,  мають особисте життя, сімʼї, діток і разом з цим знаходять час на підтримку інших людей, яким зараз важче ніж нам. І все це лише через те, що мають великі добрі серця і бажання творити добро.

Хай світ поповнюється такими командами небайдужих людей і тоді горя та нещастя ставатиме менше, адже поділена біда – це півбіди, а поділена радість – подвійна радість!