День пам’яті героїв Крут

29 січня 2015

29 січня 1918 року історія України закарбувала на своїх скрижалях новий символ, який став невід’ємною складовою генетичної пам’яті українського народу. Цей символ — Крути!
Біля станції, розташованої на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, була написана одна з тих сторінок історії, яка досі надихає активних патріотів та громадських діячів. Ця дата є надзвичайно значущою для Української Нації, як частина її минулого.
333

Один із яскравих представників української діаспори — Євген Маланюк, наголошував: «…народ, творячи з якоїсь події легенду — а Крути без сумніву, є й будуть однією з найвеличніших легенд нашої нації.»
У рамках кампанії «Пам’ятай про Крути» в УДПУ долучилися до вшанування пам’яті полеглих героїв.
Під час загальноміського мітингу хвилиною мовчання та запаленими свічками присутні увічнили пам’ять тих хто поліг у нерівному бою. З нагоди 96-ї річниці битви під Крутами у центральній частині міста встановлено пам’ятний знак, урочисто відкрити який доручено студентам уманських вишів. Серед них – голова студентської ради університету студентка нашого факульету Дарія Мєхова.
5
Також вшанувати пам’ять загиблих студентів прийшли і викладачі факультету соціальної та психологічної освіти.
Трагічна загибель студентського куреня під Крутами є символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.
2