«Перші соціально-педагогічні читання імені Ірини Дмитрівни Звєрєвої».

25 травня 2015

20 травня 2015 року у м. Києві відбулись «Перші соціально-педагогічні читання імені Ірини Дмитрівни Звєрєвої».

Свої привітання учасникам читань і повідомлення–спомини висловили: Сухомлинська Ольга Василівна – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, Бех Іван Дмитрович – доктор психологічних наук, професор, дійсний член НАПН України, директор Інституту проблем виховання НАПН України, Безпалько Ольга Володимирівна – доктор педагогічних наук, професор, директор Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

IMG_20150520_145328_1

Ірина Дмитрівна Звєрєва працювала над соціально-педагогічними проблемами. Учні її наукової школи та науковці інших шкіл продовжують цю важливу справу. Алєксєєнко Тетяна Федорівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, докторант Інституту проблем виховання НАПН України – ознайомила учасників читань з методологічними позиціями розвитку соціальної педагогіки. Рижанова Алла Олександрівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної педагогіки Харківської державної академії культури повідомила про захист якості соціально-педагогічних досліджень. Петрочко Жанна Василівна, доктор педагогічних наук, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України акцентувала увагу слухачів на забезпеченні найкращих інтересів дитини як пріоритеті соціально-педагогічної роботи в сучасних умовах.

IMG_20150520_103541

IMG_20150520_103626

Учасники читань провели засідання круглого столу. Відбулось дискусійне обговорення актуальних проблем соціальної педагогіки як науки та спеціальності. Розглядались такі напрями як «Соціальна педагогіка», «Соціальне виховання», «Соціальна робота» – ці напрями завжди актуальні і дискусійні. Піднімалось питання розмежовування дефініцій.

Майстер-класи працювали у форматі тем:

1.Організація профілактичної роботи з підлітками, які перебувають у конфлікті із законом.

2. Комплексна програма виховної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах з протидії торгівлі людьми

3. Моделювання волонтерських програм

IMG_20150520_152117

Заєць Світлана Сергіївна, кандидат педагогічних наук, доцент та Гоменюк Оксана Олексіївна, кандидат психологічних наук доцент поділиись своїми враженнями, почуттями добротворення і вдячності за можливість повчитися чомусь новому та  отримати новий досвід!