Круглий стіл “Співпраця міста Умань з європейськими країнами”

18 травня 2015

«Співпраця міста Умань з європейськими країнами» – такою була тема круглого столу, що відбувся у приміщенні виконавчого комітету Уманської міської ради напередодні Дня Європи в Україні. Учасниками заходу була студентська молодь та студенти Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу, а саме Міхайліс Дмитро, Нітруца Олена та Нечитайло Ярослав.
Для наближення до стандартів ЄС нашій державі необхідно докласти ще багато зусиль,проте на рівні міста робиться все можливе, аби процес євроінтеграції набув реальних рис.
Умань підтримує тісні зв’язки з іншими містами – містами-побратимами. У цьому напрямку в Умані уже багато років працює Товариство дружби з зарубіжними країнами, яке очолює Галина Кучер.
Система вищої освіти чи не найперша в нашій державі відчула перехід до європейської моделі навчання, коли у 2005 році Україна приєдналася до Болонського процесу. Оксана Заболотна – доктор педагогічних наук, професор, директор Інституту міжнародного співробітництва УДПУ ім. П.Г. Тичини – розповіла про програми академічної мобільності, в яких бере участь педагогічний університет спільно з університетами Польщі, Іспанії, Португалії, Румунії, Швеції, Франції.

Vx5fveCkSf8

Доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва Анатолій Шатохін акцентував увагу на процесі інтегрування Уманського національного університету садівництва в зону європейської вищої освіти.

6v38XOnrsk8
Економічна співпраця з країнами Європи здійснюється завдяки нашим підприємцям, які встановлюють і розвивають бізнес-стосунки з країнами-сусідами, зокрема з Польщею. Так Анатолій Яценко, директор приватного підприємства «Інтерес-Центр», розповів про особливості співпраці з іноземцями.
Незважаючи на важку суспільно-економічну ситуацію в країні, наше місто розвивається, встановлюються нові і зміцнюються вже існуючі освітні, культурні, торгівельні, економічні та туристичні зв’язки з країнами Європи. Олександр Володимирович зауважив: «Перед нами ще багато викликів, які створює сьогодення. Та спільними зусиллями ми їх подолаємо. Я вірю, що не за горами той час, коли ми по праву зможемо назвати Умань європейським містом».

s73Tr7IeRO0