Участь у Всеукраїнському семінарі «Передові засоби реабілітації інвалідів. Обмін досвідом»

17 вересня 2014

15 вересня 2014 року у м. Умань відбулось пленарне засідання Всеукраїнського семінару “Передові засоби реабалітації інвалідів. Обмін досвідом” за участю представників Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань інвалідів та ветеранів, Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації, спеціалізованої психіатричної МСЕК КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР, соціальних служб міста, відділу освіти, охорони здоров’я, факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

img_ 037gar

На засіданні були присутні секретар виконкому Любов Плотнікова, яка привітала гостей міста та побажала плідної праці.

Модератором засідання була начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Галина Кучер.

Цікавими та змістовними були виступи всіх учасників семінару.

Антропов Юрій Володимирович, Президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Гармонія», голова Громадської Ради при Фонді соціального захисту інвалідів, відкрив семінар та закликав всіх до конструктивної роботи.

Охріменко Тамара Миколаївна, начальник відділу методичного забезпечення та зв’язків з громадськими організаціями Державної служби з питань інвалідів та ветеранів розповіла про напрямки, якими займається Державна служба з питань інвалідів та ветеранів та наголосила на проблемах, з якими доводиться зустрічатись в процесі роботи.

Могилей Сергій Володимирович, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації висловив своє бачення щодо надання соціально-реабілітаційних послуг черкащанам та наголосив на необхідності впровадження страхової медицини.

Кучер Галина Михайлівна, депутат Черкаської обласної ради, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради розповіла гостям про інноваційні методи роботи з інвалідами з психічними розладами та перспективними планами в напрямку удосконалення методів обслуговування населення вищезгаданої категорії громадян .

Шворак Олександр Миколайович, голова спеціалізованої психіатричної МСЕК КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» розкрив тему: «Індивідуальна програма реабілітації, як персоніфікований алгоритм надання реабілітаційних послуг». Він також висловив проблеми економічної бідності населення, які призводять до втрати можливості повноцінної реабілітації людей з психічними розладами та запропонував створити в регіонах Реабілітаційні ради, які виявлятимуть проблеми та надаватимуть всебічну допомогу інвалідам з  психічними розладами.

Макаренко Світлана Володимирівна, заступник головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» вручила сертифікати «Школи соціальних знань» соціальним працівникам управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради.

Зубрило Анна Юріївна, лікар-психолог КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» доповідала на тему: «Інвалідність: мова та етикет».

Радзівіл Катерина Петрівна – директор Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів ознайомила учасників семінару з результатами роботи Фонду.

Кравченко Оксана Олексіївна – декан факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини розповіла про соціальну та освітню інтеграцію людей з інвалідністю в умовах вищого навчального закладу на прикладі університету.

Веселовська Людмила Василівна, голова профспілкового комітету працівників соціальної сфери Черкащини, наголосила на проблемах працівників соціальної сфери та повідомила про роботу профспілки в напрямку покращення умов праці працівників.

Підсумовуючи виступи, Президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Гармонія» Юрій Антропов запропонував всім долучитись до розробки Концепції соціального захисту осіб з психічними розладами.