Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Військова психологія у вимірах війни і миру: проблеми, досвід, перспективи».

22 лютого 2016

«Військова психологія у вимірах війни і миру: проблеми, досвід, перспективи».

У другому дні роботи конференції взяли участь науковці, викладачі, військові фахівці, практики з психології, психотерапії, соціальної роботи та інших суміжних галузей, волонтери та інші зацікавлені особи.

Особливу увагу було приділено:

1. Теоретичним та практичним аспектам і перспективам психологічної підготовки військових фахівців:

– психологічним проблемам військової підготовки та освіти;

– соціально-психологічним засадам діяльності військових колективів;

– соціально-психологічним аспектам військової мобілізації;

1. Досвіду психологічної реабілітації потерпілих осіб:

– формам і методам психологічної допомоги учасникам бойових дій, військовим інвалідам та важкопораненим;

– психологічним засобам та інструментам подолання посттравматичних розладів;

– формам і методам психологічної допомоги сім’ям загиблих військовиків;

1. Соціально-психологічні проблеми воєнного конфлікту на Сході України було обговорено на круглому столі «Війна на Донбасі: Хто винен? Що робити?».

hkLJo8krrT0

Було також проведено десять майстер-класів із використання психологічних засобів та інструментів подолання посттравматичних розладів; активізації ресурсів переселенців; роботи з сім’ями, групами та спільнотами; профілактики вторинного ПТСР та синдрому емоційного вигорання у психологів і волонтерів.

7CiTAWfMQDg

Викладачі факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини взяли участь в роботі таких майстер-класів:

• «Особистісна та професійна готовність до роботи з втратою (травмою). Практичні аспекти»;
  • «Арт-терапія як метод реабілітації після травматичних подій»;
  • «Організація рефлексивного мислення засобами структурно-рольових проективних карт»;
  • «Емпатія як інструмент роботи з посттравматичним стресовим розладом».