Всеукраїнський з’їзд студентських самоврядувань!

9 червня 2015

Нещодавно студентка факультету соціальної та психологічної освіти, голова студентської ради Мєхова Дарья повернулась зі Всеукраїнського З’їзду студентських самоврядувань, який проходив у Києві. Основним питанням було обрання двох представників студентства до Національної агенції із забезпечення якості вищої освіти(НАЗЯВО).

lB1ZfnXfav0

Варто зазначити, що вибори відбувались у Будинку вчителя, де сторіччя тому творили історію представники УНР. Це допомагало розуміти, що наш захід також історичний, адже вперше студенти увійдуть у склад НАЗЯВО.

Після ухвалення регламенту і обговорення інших робочих моментів перейшли до розгляду кандидатур. Всього було 13 кандидатів, двоє з яких зняли свої кандидатури під час своїх виступів, ще двоє зробили це напередодні З’їзду, тому вибір значно звузився.

Як і на типових виборах: хтось говорив про конкретні справи, а хтось займався популізмом. Одних хотілось слухати, а під час виступу інших хотілось спати чи піти випити кави.

Хоча дебати не були передбачені регламентом, проте без них не обійшлося, щоправда дискусію влаштовували делегати З’їзду. Місцями становище загострювалось, проте ситуація залишалась в рамках дозволеного.

Вислухавши всіх, Орг.комітетом було оголошена перерва, на якій делегати могли познайомитись та детальніше поспілкуватись з кандидатами.

Після невеликої паузи, оголошено початок голосування, яке, звісно ж, проходило таємно, а це означає, що була збережена відповідна процедура: перевірка документів, бюлетені, кабінки для голосування та прозорі скриньки.

Голосувати можна було за двох. Більше або менше позначок – бюлетень не дійсний. На щастя, студенти вміють голосувати і недійсний був лише один.

І ось, після підрахунку голосів, лічильна комісія повернулась до зали, щоб повідомити результати голосування. Переможцями стали кандидати від УАСС Микита Андреєв та Лена Руснак, на рахунку яких багато корисних справ, серед яких нещодавня боротьба за збереження пільгового проїзду для студентів.

Хоча під час підрахунку голосів були присутні офіційні спостерігачі всіх кандидатів, невелика група студентів все одно не підтримала затвердження протоколу виборів. Не дивлячись на це, протокол все ж таки був затверджений більшістю, тому впевнено можна привітати переможців і побажати їм вдалої та плідної роботи.