Відкриття грантового проєкту «Вчимося разом чути та долати соціальну ізоляцію»

17 березня 2021

Завдяки багаторічній співпраці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини з Британською Радою представники факультету соціальної та психологічної освіти мали можливість приймати участь в проекті “Активні громадяни” – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку та виграти грант на впровадження проєкту «Вчимося разом чути та долати соціальну ізоляцію»

Проєкт реалізується у рамках виконання держбюджетної теми “Соціально-психологічна реабілітація дітей та молоді з особливими освітніми потребами засобами інклюзивного туризму”

У своїй промові доктор педагогічних наук, професор, декан факультету соціальної та психологічної освіти Кравченко Оксана Олексіївна зазначила що  однією з цінностей факультету стала інклюзивність – ми прагнемо стати факультетом інтегрованого типу, відкритого для молоді з інвалідністю не залежно від їх стану здоров’я та нозології. З цією метою на факультеті успішно працює Центр соціально-освітньої інтеграції та інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму «Без бар’єрів». Діяльність якого спрямована на консолідацію зусиль відповідних структурних підрозділів університету, залучених органів виконавчої влади та громадських організацій, спрямованих на соціально-педагогічну підтримку осіб з інвалідністю щодо їх адаптації до студентського та педагогічного колективу, інтеграції у освітнє та соціальне середовище, створення умов для саморозвитку та самореалізації, розвиток соціальної активності, автономності, відповідальності та мобільності осіб з особливими потребами.

Керуючись місією факультету ми прагнемо впроваджувати кращі практики, адже неможливо досягти досконалості, та обійти увагою сучасні методики та  практики в навчальній та науковій діяльності, зокрема це стосується і впровадження інклюзивного навчання.

Співорганізаторами проєкту виступили Управління праці та соціального захисту населення, які надають всебічну організаційну та інформаційну підтримку проєкту. У вітальному слові  начальник Управління праці  та соціального захисту населення Уманської міської ради, заслужений працівник соціальної сфери України, голова ради роботодавців ФСПО, кандидат педагогічних наук КУЧЕР Галина Михайлівна наголосила, що актуальність і затребуваність проекту обумовлюється тим, що станом на сьогодні майже два мільйони наших громадян мають порушення слуху. Як свідчать дослідження, внаслідок багатьох факторів, у тому числі, техногенних, їх кількість постійно зростає. І, якщо раніше порушення слуху найчастіше були вродженими, то зараз суттєво зростає частка порушень, набутих у дорослому віці. Вже сьогодні близько 400 тисяч українців спілкуються жестовою мовою.

Унікальність цього проекту засвідчується ще й тим, що учасниками стануть студенти університету – майбутні соціальні працівники та психологи, які матимуться можливість в умовах неформальної освіти оволодіти навичками жестової мови. І в подальшому як майбутні фахівці надаватимуть якісні соціальні та освітні послуги на рівні громади. Адже чим більше людей будуть мати базові навички спілкування жестовою мовою, тим комфортнішим буде життя людей з порушеннями слуху.

З вітальними словами до учасників програми звернулись: завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Албул Ірина Володимирівна та в.о. завідувача кафедри психології Діхтяренко Світлана Юріївна, які зауважили важливість реалізації даного проєкту як соціальної ініціативи, а також надзвичайно важливого компоненту при підготовці майбутніх психологів та соціальних працівників.

Метою цього проєкту є створення платформи для вивчення та спілкування українською жестовою мовою, зокрема  в умовах пандемії COVID-19 та спричинених нею викликів. Налагодження комунікації аудиторії проєкту та залучених експертів у сферах психології, культурології, соціального забезпечення, творчості.

Протягом 2 місяців у студентів факультету соціальної та психологічної освіти буде змога:

–         Опанувати базові навички спілкування жестовою мовою

–         Зрозуміти особливості спілкування та надання соціальних послуг людям з порушенням слуху

–         Долучитися до створення онлайн-карти жестовою мовою

–         Отримати сертифікат, який підтвердить Ваші вміння та навички.


Фото новини: