Викладання дисципліни «Інклюзивний туризм»
У зв’язку з розширенням в Україні форм та методів соціальної реабілітації осіб з інвалідністю виникає потреба у підготовці кваліфікованих фахівців до роботи в інклюзивному середовищі. Цьому сприяє викладання дисципліни «Інклюзивний туризм» (викладач Войтовська Алла Іванівна, доктор філософії з соціальної роботи).
Метою курсу є засвоєння майбутніми фахівцями теоретичних, нормативно-правових та організаційно-методичних засад інклюзивного туризму, усвідомлення ними ключових понять і процесів у цій сфері, вироблення практичних навичок усебічного аналізу та розробки проєктного туру;
Для прикладу, під час проведення лекційного заняття на тему «Опис типів нозологій та їх особливості» було використано такі методи організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності як проблемна лекція-прес-конференція, пояснення, розповідь, бесіда із використанням демонстрації, практичні вправи, навчальні дискусії.
Процес вивчення дисципліни спрямований на формування наступних компетенцій:
ЗК 2. Здатність розробляти і уравляти проєктами;
ЗК 8. Здатність генерувати нові ідеї (креативність);
ЗК 10. Здатність працювати в команді.
ФК 20. Приймати фахові рішення у складних і непередбачуваних умовах, адаптуватися до нових ситуацій професійної діяльності;
ФК 21. Оцінювати межі власної фахової компетентності та підвищувати професійну кваліфікацію;
ФК 22. Дотримуватися у фаховій діяльності норм професійної етики та керуватися загальнолюдськими цінностями.
Розвинути базові soft skills: креативність, робота в команді, емоційний інтелект, взаємодія з людьми, формування власної думки та прийняття рішень.
Фото новини: