Враження від проходження виробничої практики

23 жовтня 2020

Наша практика проходила в Управлінні праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, а саме: у відділенні організації та надання соціальних послуг, в т. ч. сім’ям з дітьми, учасникам АТО, їх сім’ям та внутрішньо переміщеним особам Уманського міського центру соціальних послуг.

Протягом чотирьох тижнів ми спостерігали за професійною діяльністю відділення, аналізували її та зробили певні висновки для себе.

Під час нашої практичної діяльності був присутній дух колективізму, тому ми швидко і якісно виконували поставлені перед нами завдання.

Вже зараз, набувши нового для себе досвіду, ми розуміємо, що не все так легко, як здається на перший погляд, а наша робота це дещо більше ніж просто допомога потребуючим цього людям – це ціле життя, яким ми торкаємося до людей в цілому. Тому потрібно намагатися підтверджувати свій високий статус соціального працівника задля блага суспільства і на допомогу нужденним людям.

Також, ми дізналися багато цікавого для себе, перш за все про ті життєві обставини, які склалися у кожного клієнта установи. А це – судимість, втрата житла, документів, роботи, мала пенсія.  Кожна доля цих людей була перед нашими очима щодня, і ми багато чого для себе взяли на майбутнє та проаналізували.

Всі клієнти різні і кожен з них потребує індивідуального підходу. Спілкуватися з такими людьми непросто.

Отже, виробнича практика поглибила, закріпила наші знання з фахових і психолого-педагогічних дисциплін, здобутих в університеті, та дала змогу застосувати їх на практиці. Ми мали змогу проводити різні типи тренінгів, застосовувати різні методи і форми роботи. Під час проходження практики ми закріпили впевненість у правильності вибору професії й фаху, збільшили прагнення вивчати спеціальні та психолого-педагогічні дисципліни у закладі вищої освіти, вдосконалювати свої професійні здібності, розширювати свою ерудицію.

Маковецька Наталія,

студентка 264 групи факультету

соціальної та психологічної освіти


Фото новини: