Всеукраїнський науково-методичний семінар «Роль психологічної служби та соціально-педагогічного патронажу у світлі Закону України «Про освіту»

11 грудня 2017

8 грудня 2017 року на факультеті соціальної та спихологічної освіти відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Роль психологічної служби та соціально-педагогічного патронажу у світлі Закону України «Про освіту» під егідою Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України.
Учасниками стали соціальні педагоги та практичні психологи регіону.


З вітальним словом до гостей та учасників звернулася проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва УДПУ імені Павла Тичини, к.істор.н., проф. Владилена Володимирівна Сокирська.
Напрямки роботи семінару:

 • Особливості роботи соціальних педагогів та практичних психологів в умовах реалізації концепції «Нова українська школа».
 • Нормативно-правове забезпечення діяльності соціальних педагогів та практичних психологів.
 • Професійний інструментарій та документація фахівців психологічної служби.
 • Сучасні вимоги до професійної підготовки майбутніх соціальних педагогів та практичних психологів.
 • Інклюзивне навчання: інновації, проблеми, перспективи.
 • Соціально-психологічний супровід дітей, сім’ї яких перебувають у складних життєвих ситуаціях, зокрема внутрішньо переміщені особи та сім’ї учасників АТО.
 • Професійний розвиток практичних психологів та соціальних педагогів у контексті парадигми «освіта впродовж життя».


Модератором заходу виступив д.психол.н., проф., зав. кафедри психології УДПУ імені Павла Тичини Олександр Джамільович Сафін.

Ключовою доповіддю став виступ д.психол.н., проф., директора Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Віталія Григоровича Панка.

У роботі семінару також був презентований регіональний досвід:
1. ДОСВІД ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЬОЇ ПРОТИАЛКОГОЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «СІМЕЙНА РОЗМОВА» ДЛЯ УЧНІВ 7–8 КЛАСІВ ТА ЇХ БАТЬКІВ В м. УМАНЬ


Алєксєєнко Юлія Вікторівна – завідувач психолого-медико-педагогічною консультацією відділу освіти Уманської міської ради;
Нелюб Валентина Вікторівна – заступник з навчально-виховної роботи, соціальний педагог Уманської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1.

 1. СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ДІТЕЙ В СІМ’ЯХ, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ
  Світлана Олексіївна Гринчук – соціальний педагог Гайворонського НВО № 2 «Загальноосвітня школа-гімназія I–III ступенів
 2. РОЛЬ МІЖШКІЛЬНИХ КОМБІНАТІВ, ЯК РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ ОСВІТНІХ ОКРУГІВ, В СПРАВІ КОНСОЛІДАЦІЇ ЗУСИЛЬ ПО ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ПРОФІЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ ШКОЛЯРІВ ТА СОЦІАЛЬНОГО ПАТРОНАЖУ В СВІТЛІ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ»
  Іван Левкович Мудрий – методист Гайворонського МНВК, науковий кореспондент інституту обдарованої дитини НАПН України, керівник науково-методичної лабораторії, Заслужений вчитель України

На завершення відбулося ОБГОВОРЕННЯ ПЕРСПЕКТИВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ТА СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОГО ПАТРОНАЖУ У СВІТЛІ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ» У ФОРМІ ЗАПИТАНЬ І ВІДПОВІДЕЙ.