Всеукраїнський семінар «Кращі практики волонтерства UA»

23 травня 2018

17-18 травня в м. Черкаси відбувся перший Всеукраїнський семінар «Кращі практики волонтерства UA». У семінарі взяли участь декан факультету соціальної та психологічної освіти Оксана Олексіївна Кравченко та магістрант факультету соціальної та психологічної освіти Антоніна Кокоша. Більше 50-ти активістів з 19-ти областей України приїхали в Черкаси аби поділитися досвідом та здобути нові навички з волонтерського менеджменту. Захід організовано Черкаським обласним молодіжним центром спільно з Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА за підтримки Мiнiстерство молоді та спорту України. 

На відкритті семінару заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема наголосив на важливості таких заходів для молоді та країни в цілому, адже вони сприяють залученню молоді до проблем громади та виховують особисту відповідальність, як основу громадянського суспільства.

Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА Максим Зеленський зазначив, що приємно бачити небайдужих людей, а саме молодь, яка поширює та утверджує позитивний імідж волонтерства в Україні, створює спільноти людей, які привертають увагу до молодіжних проблем та займаються громадською освітою

Однією з головних цілей заходу було обговорити становлення волонтерства на законодавчому рівні. Тому учасники у невеликих групах обговорювали Закон України «Про волонтерську діяльність» та  презентувати свої напрацювання.

На заході були присутні й іноземні спікери. Про те, як правильно викласти волонтерський досвід у резюме розповідала волонтерка Корпусу Мира США в Україні Caterine Anadu. Також безцінним досвідом волонтерства в Америці поділилася Samantha Danielle Alexander. Про Європейський досвід та можливості волонтерства розповіла координаторка програми «Волонтери ООН в Україні» Зузанна Заланова.

Сподіваємося, учасники заходу будуть впроваджувати почуте у своїй роботі та спробують імплементувати в Україні найкращі міжнародні практики та механізми роботи з волонтерами.

Учасники відзначили, що семінар був надзвичайно цікавий, оскільки представники з різних організацій у неформальних обставинах активно спілкувалися один з одним, напрацьовували нові проекти, обмінювалися досвідом та мотивували один одного. Досвід кожної організацій є безцінним і обов’язково знадобиться в подальшій діяльності.


Фото новини: