Відкриття простору для студентів – Молодіжний центр «START»

28 липня 2020

Відбулося офіційне відкриття діяльності Молодіжного центру «START» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, який функціонує на базі факультету соціальної та психологічної освіти та діє спільно з відділом у справах сім’ї та молоді Уманської міської ради.

Центр створено у 2018 році, а нещодавно завершено ремонт приміщення і повністю облаштовано молодіжний простір для всебічного розвитку і самореалізації студентської молоді усіх факультетів/інституту в різних сферах суспільного життя, розкриття її потенціалу, захисту інтересів та прав, сприяння соціальному становленню, організації змістовного дозвілля.

На відкритті центру були присутні почесні гості та господарі: директор Інституту сімейної та молодіжної політики Міністерства культури, молоді та спорту України Ірина Пєша (кандидат педагогічних наук, доцент), начальник відділу у справах сім’ї та молоді Уманської міської ради Наталія Вдовиченко, проректор з науково-педагогічної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Наталія Ревнюк (кандидат педагогічних наук, доцент), декан факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету Оксана Кравченко (доктор педагогічних наук, доцент).

Координатор Молодіжного центру «START» – Аліна Калюженко, представила основну мету центру, його завдання, принципи, діяльність та перспективу розвитку.

Підставою для створення та діяльності Молодіжного Центру «START» є: Наказ ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини «Про створення Молодіжного центру «START» від  19.07.2018р.» відповідно до якого було розроблене Положення про Молодіжний центр «START» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, відповідні документи регламентуються    Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження типових положень про молодіжний центр та про експертну раду при молодіжному центрі». Директор центру – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Наталія Левченко.

Основною метою діяльності  Молодіжного центру «START» є:

 • всебічний розвиток і самореалізація молоді в різних сферах суспільного життя;
 • розкриття потенціалу молоді;
 • захист інтересів та прав молоді;
 • сприяння соціальному становленню й розвитку молоді;
 • організація змістовного дозвілля.

Основними завданнями Молодіжного центру «START» є:

 • створення умов для творчого розвитку особистості, інтелектуального самовдосконалення молоді;
 • утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей у молоді;
 • пропаганда та формування здорового способу життя;
 • створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді.

Для реалізації завдань Молодіжного центру «START» було виокремлено головні напрями діяльності: навчально-науковий, дозвіллєвий, інформаційно-консультаційний, проектний, менторський.

Принципи роботи Молодіжного центру «START»:

 • створення спільної мети;
 • відповідальність;
 • спільна робота;
 • зв’язок з іншими;
 • здійснення задуманого;
 • формування майбутнього.

Молодіжний центр «START» здійснює свою діяльність відповідно до затвердженого річного плану роботи на навчальний рік. За 2018 – 2020 рр. активісти  Молодіжного центру «START» організували, проводили та брали участь в різних заходів. Кожний захід розроблявся згідно напрямів та завдань діяльності Молодіжного центру, обов’язково враховувалися інтереси студентської молоді, всі заходи мали на меті: розкриття потенціалу молоді; сприяння соціальному становленню та розвитку молоді;  самореалізації, самовдосконалення молоді; утвердженні патріотизму; формування загальнолюдських цінностей у молоді; пропаганда формування здорового способу життя; організації змістовного дозвілля.

Молодіжний центр «START» – це сприятливе середовище, яке надає можливості для розвитку активної молоді шляхом поєднання дозвілля, неформальної освіти та особистісного росту.

Молодіжний центр «START» – це приміщення, у якому кожний відвідувач знайде для себе корисну інформацію та проведе час з користю. Тут можна проводити тренінги на різноманітні теми, організовувати студентські зустрічі для обговорення актуальних проблем молодіжної роботи, проводити заходи на різні тематики, влаштовувати кінолекторії, знайти корисну інформацію про молодіжну роботу в Україні, кращі практики молодіжної роботи в Україні, особливості неформальної освіти. Також студенти можуть працювати з додатковим матеріалом, який допоможе краще ознайомитися із специфікою молодіжної роботи в закладах вищої освіти.

Перспективами діяльності Молодіжного центру «START» є: залучення більшої кількості студентської молоді для формування молодіжної роботи у закладі вищої освіти; надавати можливості для розвитку молодих людей, їхньої самостійності та автономії, створити можливості для організації здорового й безпечного дозвілля та відпочинку молоді; поширення ідей щодо соціального становлення та розвитку молоді в Україні; розробка та впровадження молодіжних проектів  спрямованих на надання можливостей молоді розвиватись самостійно; організація заходів, які націлені на покращення умов особистого і соціального розвитку молодих осіб відповідно до їхніх потреб та можливостей, сприяючи їхньому духовному та фізичному розвитку.


Фото новини: