День кадрового працівника

12 жовтня 2020

Вперше традиція відзначати професійне свято – День кадрового працівника – з’явилася саме у кадрових службах органів внутрішніх справ. Поступово воно відзначалося на інших підприємствах разом із перехідними на них працівниками кадрових служб органів внутрішніх справ.

Однак професійне свято працівників такої важливої для економіки країни служби досі офіційно не встановлене на державному рівні!

На жаль, питання залишається невирішеним. Проте ніхто не заважає відзначати його неофіційно! Тим більше, що вже з 2007 року кадровики України так і роблять, і деякі святкують День кадрового працівника 12 жовтня, адже у цей день у 1918 році рішенням Народного комісаріату юстиції була прийнята «Інструкція про організацію радянської робітничо-селянської міліції» і створені перші кадрові апарати органів внутрішніх справ.

Кадрова служба є на кожному підприємстві чи в установі України. Працівник кадрової служби мусить добре знатися на людях, розуміти їхні характери, бачити психологічний стан, ефективно організовувати і координувати їхню роботу. Він повинен вміти створювати у кожного працівника відчуття причетності до розв’язання спільних завдань, що виникають у процесі роботи.

Сучасне виробництво вимагає від кадровиків таких якостей, як висока професійна майстерність, здатність приймати самостійні рішення.

Для того щоб трикутник «держава — роботодавець — працівник» ефективно працював, кадровик має виконувати ключову роль. Можна сказати, що від діяльності цих співробітників може залежати майбутнє цілої компанії.

У сучасних умовах висококваліфіковані кадровики є дуже затребуваними. Це і не дивно, адже кожній структурі необхідний хороший персонал. Інакше вона просто не зможе витримувати конкуренцію, існуючу на сучасному ринку.

Кожен керівник високо цінує кадрових працівників. Адже саме від цих людей у значній мірі залежить успішна робота компанії.

З цієї причини, кожен кадровик повинен ставитися до своєї роботи з великою відповідальністю. Але не потрібно вважати, що вся їх робота полягає тільки в прийомі на роботу і звільнення співробітників. Кадровики також займаються рутинною роботою з оформлення різної документації. Саме до них звертаються співробітники, які йдуть на лікарняний чи у відпустку. Вони відповідають за проведення соціальних гарантій і пільг.

Напрямки роботи кадрової служби є сьогодні досить складними і багатогранними. Часто кадровим працівникам доводиться займатися навчанням і розвитком персоналу, також вони регулюють оплату праці, проводять атестацію співробітників. І це далеко не повний перелік того, чим займаються сучасні кадровики.

У цей день щиро вітаємо всіх кадрових працівників зі святом. Бажаємо Вам, насамперед, міцного здоров’я, сімейного благополуччя, гарного настрою, творчого азарту, високопрофесійного персоналу! Нехай кар’єрні успіхи не змінять вашого щирого ставлення до працівників, а стануть стимулом для досягнення нових професійних