День українського козацтва!

14 жовтня 2021
Козацтво – один з важливих двигунів, який є і центром, і перехрестям, і змістом більшості соціальних процесів, а також компонентом територіальної та національної консолідації. Саме подібний феномен сприяв придбанню українським народом сьогоднішнього способу життя. У цей день країна також відзначає і інше важливе для українського народу свято – Покрову Пресвятої Богородиці.  З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань.
Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрови Пресвятої Богородиці. В цей день в Україні відбувалася Велика рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі. Тому символічно, що це свято, встановлене Указом Президента № 966/99 від 07.08.1999 р., припадає саме на цю дату. Свято Покрови Пречистої Богородиці з давніх часів зміцнювало в душах козаків надію на опіку і заступництво Матері Бога Живого.
В сучасній Україні цей день став державним святом – Днем Українського козацтва. Це свято встановлено за великі заслуги козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення.
Студенти факультету соціальної та психологічної освіти постійно долучаються до історико-культурних подій та поглиблюють свої історичні знання. Щорічно з  нагоди Дня українського козацтва на факультеті організовується  лекції козаків «Маньківського Січового Куреня», створення «Карти Єднання», а також студенти відвідують краєзнавчий музей де покращують свої знання з історії козацтва.


Фото новини: