Захист стажерської практики

19 квітня 2018

17 квітня на факультеті соціальної та психологічної освіти відбувся захист стажерської практики студентами 42 та 42п груп денної форми навчання. На захисті були присутні групові керівники Міщенко М. С., Шеленкова Н. Л., методист Іващенко К. В. та заступник декана з організації практичної підготовки Роєнко С. О.

Стажерська практика – це пряма взаємодія з учнями, це практичне вирішення соціально-психологічних проблем, це профілактична і корекційна робота.

Студенти проходили практику у загальноосвітніх навчальних закладах, вчилися виконувати обов’язки соціальних педагогів та практичних психологів.

На початку захисту практики студентам були запропоновані екзаменаційні білети, у яких було по 4 питання, з яких по 2 практичних, які передбачали демонстрацію фрагменту виховної години (тренінгу, вправи, психокорекційного заняття), і по 2 теоретичних питання.

Студенти під час демонстрації фрагмента виховної години залюбки ділилися враженнями, навичками та вміннями здобутими під час проходження практики.

Студенти добре впорались з такими завданнями: вироблення уміння спостерігати та аналізувати виховну та діагностико-психокорекційну роботу, яка проводиться з школярами в навчальному закладі; ознайомлення з сучасним станом навчально-виховної та діагностико-психокорекційної роботи школи, з передовим психолого-педагогічним досвідом; проведення в навчальному закладі соціально-психологічних занять із застосуванням різноманітних методів та інноваційних технологій; набуття професійного вміння вести спостереження за учнями та аналізувати виховну роботу соціального педагога та роботу практичного психолога; набуття досвіду в реалізації заходів щодо охорони здоров’я дітей.

Варто відзначити, що студенти на належному рівні виконали завдання практики, при цьому були досить самокритичні, щирі і відверті. Це говорить про їхню відповідальність, внутрішні переживання. Під час захисту, завдяки співпраці викладачів та студентів склався гарний мікроклімат, взаєморозуміння та підтримка один одного.