Зустріч студентів ФСПО із завідуючою Уманської міської психолого-медико-педагогічної консультації

22 квітня 2016

Зустріч студентів факультету соціальної та психологічної освіти з завідуючою Уманської міської психолого-медико-педагогічної консультації Алєксєєвою Юлією Вікторівною.

Студенти факультету соціальної та психологічної освіти – майбутні соціальні педагоги, соціальні робітники та практичні психологи були запрошені на лекцію.

психологомедико-педагогічної консультації Алєксєєвою Юлією Вікторівною.1

Зустріч з Юлією Вікторівною у своєму змісті містила ґрунтовну та корисну інформацію для майбутніх фахівців соціальної сфери.

DSC_0838

У своєму виступі Юлія Вікторівна розповіла про історію заснування психологічної служби м. Умані, основні завдання, мету діяльності психологічної служби та напрямки роботи.

 Основною метою діяльності психологічної служби є психологічне забезпечення та підвищення ефективності педагогічного процесу, захист психічного здоров’я  і соціального благополуччя усіх його учасників: учнів, педагогічних працівників, батьків.

DSC_0844

Проблема, над якою працює психологічна служба міста:

«Організаційно-методичне забезпечення соціально-психологічного супроводу навчально-виховного процесу у закладах освіти».

DSC_0848

Основні завдання психологічної служби  системи освіти міста полягають у:

  • сприянні повноцінному розвитку особистості вихованців та учнів на кожному віковому етапі, створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання і саморозвитку;
  • забезпечення індивідуального підходу до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психоло-педагогічного вивчення;
  • профілактиці і корекції відхилень в інтелектуальному і психофізичному розвитку учнів.

Діяльність психологічної служби включає такі основні напрями:

  • консультативно-методична допомога всім учасникам навчально-виховного процесу з питань навчання, виховання і розвитку учнів;
  • просвітницько-пропагандистська робота з підвищення психологічної культури в навчальних закладах та у сім’ї;
  • превентивне виховання метою якого є формування в учнів орієнтації на здоровий спосіб життя та захист психічного здоров’я, профілактика алкоголізму, наркоманії, ВІЛ-інфекції.

Психологічна служба діє відповідно до:

  • Конституції України;
  • Закону України «Про освіту»;
  • нормативно-правових актів;
  • нової редакції «Положення про психологічну службу системи освіти України», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 02.07.2009р, № 616, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.07.2009р., за № 687/16 703.

Студенти та викладачі факультету соціальної та психологічної освіти щиро дякують за проведену лекцію Юлії Вікторівні.

DSC_0846 (1)

психологомедико-педагогічної консультації Алєксєєвою Юлією Вікторівною.12

психологомедико-педагогічної консультації Алєксєєвою Юлією Вікторівною.