Калейдоскоп подій “16 днів проти насильства”

3 вересня 2020

На базі факультету соціальної та психологічної освіти активістами Гендерного центру були проведені заходи до Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля».

Акція «Долонька проти насильства», мета якої – привернення уваги студентів та викладачів закладу до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

https://fspo.udpu.edu.ua/акція-долонька-проти-насильства/

Відбулася презентація ґендерного руху HeForShe, глобальної платформи, яка залучає чоловіків і хлопців як агентів змін з усіх куточків світу, які вірять у те, що ґендерної рівності можливо досягти за нашого життя.

Координатор Ґендерного центру та активіст Молодіжного центру «START» – Компанієць Микола презентував студентам специфіку діяльності ґендерного руху.

Для кращого розуміння інформації було проведено інтеректив з призами від ґендерного руху HeForShe.

Також студенти малювали плакати на тему ґендерної рівності.

https://fspo.udpu.edu.ua/презентацію-ґендерного-руху-heforshe/

Студентами проведене соціальне опитування – який вид насилля являється найбільш актуальним серед студентів та викладачів факультету. Завдання респондентів було поставити підпис під тим висловлюванням, який вони підтримують. За результатами, найбільша кількість підписів  «Ми – за дитинство без насильства!» який підтримали 37%, трішки менша кількість «Б’є – значить ст. 121, 122,125, 126 та 127 Кримінального кодексу України. А ніяка не любов!» 16% проти фізичного насилля сім’ї, далі «Ми – за боротьбу з корупцією!» проти корупції 28%,  та «Ми – за підтримку людей з інвалідністю!» 19%.

https://fspo.udpu.edu.ua/акція-до-всеукраїнської-акції-16-днів-п/

Також відбувався Обласний конкурс студентських та учнівських наукових робіт «Сім’я від А до Я», у якій брали участь представники закладів вищої освіти, шкіл та коледжей міста та області.

https://fspo.udpu.edu.ua/обласний-конкурс-студентських-та-учн-3/

Студенти факультету долучилися до виставки під назвою «Гендерна рівність: чи існує вона в Україні та для чого вона потрібна?», в Уманській міській бібліотеці-філії №5.

На ній представлено літературу, присвячену жінці. Тут можна знайти цікаву інформацію про видатних жінок нашої цивілізації. У виданнях подано широкий спектр різноманітних сфер діяльності, у яких представниці жіноцтва змогли реалізуватися найповніше, досягти видатних результатів завдяки таланту, знанням, характеру. Цікавим є й видання, у якому постать жінки розглядається на тлі гендерних проблем. У книгах висвітлюються гендерні питання в освіті та науці, вітчизняний та зарубіжний досвід вирішення гендерних проблем, подаються історичні портрети жінок-учених та освітянок, їхні наукові дослідження та проекти.

https://fspo.udpu.edu.ua/в-уманській-міській-бібліотеці-відбу/


Фото новини: