Кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи та Міжнародна асоціація шкіл соціальної роботи

11 січня 2021

Соціальна робота у сучасних умовах виходить за межі своїх країн, тому що проблема боротьби за життя людини, її гідне існування перетворюється з національної на міжнародну.

Особливу вагомість серед міжнародних організацій, що розв’язують проблеми соціальної роботи та підготовки до неї, має Міжнародна рада соціального забезпечення (МРСЗ), з діяльністю якої тісно пов’язана така міжнародна організація як Міжнародна асоціація шкіл соціальної роботи (МАШСР).

Міжнародна асоціація шкіл соціальної роботи була заснована у 1928 р. на І-ій Міжнародній конференції з соціальної роботи, що проходила в Парижі, і спочатку була відома як Міжнародний комітет. Тоді своєю діяльністю Комітет охоплював 51 (переважно в Європі) школу соціальної роботи. Після Другої світової війни організація охопила своєю діяльністю більшу кількість країн і змінила назву на Міжнародну Асоціацію Шкіл Соціальної роботи (МАШСР)

 

Сьогодні Міжнародна асоціація шкіл соціальної роботи об’єднує навчальні заклади та асоціації навчальних закладів соціального профілю. Через Міжнародну асоціацію шкіл соціальної роботи працівники навчальних закладів обговорюють спільні проблеми, завдання і цілі. Її членами є понад 500 соціальних навчальних закладів і асоціацій соціальних шкіл з 70 країн світу. Асоціація відіграє провідну роль у розробці стандартів соціальної освіти на міжнародному рівні, їй надано статус консультативного органу від ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Ради Європи та Організації американських держав.

Асоціація сприяє розвитку освіти в сфері соціальної роботи в усьому світі, розробляє стандарти для підвищення якості освіти в цій галузі, підтримує інтеграційні процеси, інтернаціональний обмін, здійснює спільні дослідження з питань соціальної роботи в освіті.

Україну в Міжнародній Асоціації шкіл соціальної роботи представляє лише два заклади вищої освіти – Києво-Могилянська академія та Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

Вітаємо колектив кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи і бажаємо подальших звершень у сфері соціальної освіти!!