Конкурс соціальних проектів з питань інклюзивного туризму «Подорожуємо без бар’єрів» за темою «Місця сили в умовах психосоціальної реабілітації вразливих категорій населення»

22 травня 2019

Кожному з вас відоме слово – туризм, адже всі ми любимо подорожувати, відкривати для себе нові місця і підкорювати нові вершини. А що ми знаємо про туризм для людей з інвалідністю? Чи мають вони можливість вільно і що, головне, без перешкод подорожувати? Чи пристосовані туристичні об’єкти нашої держави до потреб особливої категорії нашого суспільства?

Саме тому в системі світового туристичного розвитку особливе і значне місце на сьогодні відводиться інклюзивному туризму. Що ж таке інклюзивний туризм?

Інклюзивний туризм − це сучасний вид туризму, який дозволяє включити у туристичну діяльність будь-яку людину, незалежно від її фізичних можливостей та за умови забезпечення доступності до об’єктів туристичної інфраструктури.

Інклюзивний реабілітаційно-соціальний туризм − це система заходів, спрямованих на надання особам з інвалідністю можливості відновлення та розвитку їх фізичного, соціального, духовного, творчого та інтелектуального рівня з метою сприяння подальшої інтеграції в суспільство.

Інклюзивний туризм структурно включає в себе різні види реабілітації і соціальних послуг, а саме: медичну, психологічну, психолого-педагогічну, професійну, трудову, фізкультурно-спортивну, фізичну, соціальну та інші соціально-побутові заходи. Цей вид туризму набирає обертів в усьому світі, бо майже 7 % туристів − люди з інвалідністю. На жаль, в Україні туристи з інвалідністю практично позбавлені таких послуг.

Сьогодні в державі дуже часто говорять про доступність, маючі на увазі пандуси та транспорт для осіб з інвалідністю, хоча в Європі вважають, що доступність, це не тільки можливість безперешкодного пересування, а в першу чергу − це створення середовища, в якому кожна особа комфортно б себе почувала, могла спілкуватись, навчатись та працювати.

До розвитку інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму в Україні долучається і наш університет, зокрема факультет соціальної та психологічної освіти.

Вже традицією стало і проведення Центром соціально-освітньої інтеграції та інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму студентського конкурсу соціальних проектів «Подорожуємо без бар’єрів» за темою «Місця сили в умовах психосоціальної реабілітації вразливих категорій населення»

В цьому році більше 10 груп з різних курсів факультету соціальної та психологічної освіти взяли участь у розробці проектів для осіб з різними нозологіями. Учасники поєднали і соціально-психологічну реабілітацію і рекреацію, і туризм у своїх наукових роботах.

Серед усіх заявок комісією було виділена проектна пропозиція 34 групи яку представляла Подгорна Тетяна (тур до с. Прохорівка, Черкаська обл.), яка і зайняла перше місце. Друге місце посіли Топольник Ольга, 35 група (тур до с. с. Верхній Ясенов, Івано-Франківська обл.), Рудакова Наталія, 33 група (тур до Рожевого озера, Херсонська обл.), Мельник Дарина, Р/11 група (санаторій «Червона калина», Рівненська обл.) та Пишна Наталія, 25 група (тур до Педагогічного музею України, м. Київ). Треті місця між собою поділили студенти 21, 22, 31, 23 та 24 груп. Всі студенти отримали дипломи та сертифікати учасників заходу.

Ми бажаємо їм не зупинятися на досягнутому і в майбутньому реалізувати свої проектні пропозиції, тим самим покращивши рівень розвитку інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму в Україні.


Фото новини: