Міжнародний день розповсюдження інформації про аутизм

2 квітня 2016

1364980291_273c

Міжнародний день розповсюдження інформації про аутизм. (International Autism Awareness Day). Щорічно 2 квітня відзначається Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм, встановлений Генеральною асамблеєю ООН 18 грудня 2007 р. (резолюція №A/RES/62/139).

Мета цього дня – інформування суспільства про проблеми аутичних дітей. Такий захід пов’язаний з тим, що з кожним роком кількість осіб з аутизмом катастрофічно збільшується, аутизм не знає расових, національних або соціальних меж. На сьогодні аутизм зустрічається частіше, ніж сліпота і глухота разом узяті. Тому аутизм названо епідемією ХХІ сторіччя, одним із загрозливих діагнозів, так само, як СНІД, цукровий діабет та рак. Резолюція ООН покликана привернути увагу світової громадськості до аутизму як вельми поширеної недуги, що впливає на життя мільйонів людей на планеті. ООН закликає держави вживати всіх необхідних заходів для розповсюдження знання про аутизм, сприяти ранньому діагностуванню та втручанню у розвиток хвороби.

1427965901

Крім того, метою відзначення Міжнародного дня розповсюдження інформації про аутизм є вшанування унікальних талантів і навичок людей з аутизмом та приділення їм особливої уваги як особливим членам суспільства. Найвідомішим символом Дня є стрічка з зображенням різнокольорових частинок пазла, яку громадські організації, що присвячують свою діяльність цій проблемі, закликають одягати 2 квітня на знак обізнаності і пошани.

Ще один символ WAAD – блакитний колір, тож блакитні речі згодяться замість стрічки.