Міжнародний художній симпозіум-пленер осіб з інвалідністю «Мистецтво без обмежень»

14 серпня 2020

12-24 серпня 2020 р. в місті Умань під патронатом міського голови реалізовується унікальний проєкт – Міжнародний художній симпозіум-пленер осіб з інвалідністю «Мистецтво без обмежень», як переможець грантової заявки Українського культурного фонду. Заявником є Уманське міське товариство дружби із зарубіжними країнами (голова Кучер Г.М. – заступник міського голови, начальник Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради).

Міжнародний художній симпозіум-пленер осіб з інвалідністю «Мистецтво без обмежень» – це культурний продукт для людей з інвалідністю, який сприяє їх соціальній адаптації, розвитку творчих здібностей та реалізації творчого потенціалу осіб з інвалідністю, а також сприяє професійній комунікації художників-аматорів та професіоналів, незалежно від їхніх фізичних чи психологічних особливостей.

Проєкт забезпечує реалізацію одночасно кількох важливих цілей сталого розвитку ООН, а саме Цілі 4 – забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливостей навчання впродовж усього життя для всіх.

Захід об’єднав художників з інвалідністю з України та закордону, студентську молодь з визнаними майстрами пензлю, народними, заслуженими художниками та дітей з інвалідністю міста Умань та Уманського району.

Партнером реалізації грантової заявки виступає Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини (факультет соціальної та психологічної освіти, факультет мистецтв, факультет української філології).

Реалізація проєкту дасть можливість майбутнім художникам познайомитися з творчістю видатних майстрів образотворчого мистецтва, народних і заслужених художників України та пізнати таїну інклюзивного мистецтва, а також студентам, майбутнім соціальним працівникам, спробувати себе у ролі волонтерів, працюючи з певною категорією людей, зокрема з людьми з інвалідністю.

Водночас Міжнародний художній симпозіум-пленер осіб з інвалідністю «Мистецтво без обмежень» відбувається у межах розробки науково-дослідної теми «Соціально-психологічна реабілітація дітей та молоді з особливими освітніми потребами засобами інклюзивного туризму» УДПУ імені Павла Тичини (державний реєстраційний номер: 0119U103978), яка отримала перемогу у конкурсі проєктів для молодих вчених Міністерства освіти і науки України (2020-2022 рр.).