Науково-методологічний семінар з історії освіти «Дослідницькі підходи до історико-педагогічних розвідок: від традицій до новацій»

22 жовтня 2020

21 жовтня 2020 року в онлайн-форматі на платформі Zoom відбувся науково-методологічний семінар з історії освіти «Дослідницькі підходи до історико-педагогічних розвідок: від традицій до новацій».

У роботі семінару   взяли участь  співробітники Центру педагогічного краєзнавства, викладачі, аспіранти  Уманського  державного  педагогічного   університету імені Павла Тичини Кочубей Т.Д, Коляда Н.М., Кравченко  О.О., Албул І.В.,  Роєнко С.О.,  Полєхіна В.М.  та інші.

Модератор  конференції Сухомлинська О.В., доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, головний науковий співробітник відділу педагогічного джерелознавства та біографістики Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.

На розгляд  наукової  спільноти було представлено  науково-публіцистичне видання «Святиться учителя ім’я», автори:  Нестругіна Л. М.,  Полєхіна В. М.

Вікторія Миколаївна,  доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини  виступила з доповіддю «Дослідження освітянських родин Тальнівщини: історикопедагогічний екскурс довжиною у 80 років», де розповіла про  написання публіцистично-наукового  видання про подружжя освітян Тальнівщини, які працювали в  закладах освіти впродовж останніх 80 років.

У виданні вміщено понад 500 фотографій, описано життєвий шлях більше 150 освітянських подружжів  на основі соціальних паспортів ветеранів педагогічної праці, атестаційних матеріалів, публікацій  в періодичній пресі регіону, спогадів колег та учнів, музейних експонатів, архівів.

Представники  делегації нашого університету  взяли активну  участь у роботі  семінару, який пройшов у форматі дискусій,  де були сформовані основні проблеми та перспективи розвитку історії педагогіки як науки, обговорені теми конференції з даної проблематики на 2021 рік.


Фото новини: