Перегляд відеофільму «Суфражистка»

25 квітня 2018

У рамках проведення днів науки  з ініціативи Гендерного центру для студентів IV курсу було продемонстровано відеофільм «Суфражистка» (від фр. suffrage – виборче право) – захоплююча драма про відчайдушних жінок. Який по праву заслужив статус «розумне кіно» 

Події фільму переносять нас на 100 років у минуле, до міста на р. Темзі. Лондон 1912 року – це не тільки місто дощей, а й місто жіночих сльоз.

Кожна сучасна дівчина має у кишені смартфон, може керувати автівкою, розпоряджатися грошима, вільно подорожувати світом, народжувати або не народжувати дітей, виходити заміж або розлучатися, отримувати освіту, відвідувати тренінги та багато чого іншого. Але так було не завжди!

Всього лише століття тому британці вважали, що «жінки не мають ні стриманого характеру, ні душевної рівноваги, щоб висловлювати свої судження з питань політики».

Мешканці туманного Альбіону були переконані: якщо надати жінкам право голосу – суспільний устрій впаде… Вважалося, що достатньо того, що інтереси жінок представляли їхні батьки, брати, чоловіки.

Цей фільм про жінок, про відчайдушну боротьбу за свободу та рівність. Цей фільм про тих, хто не боявся йти проти системи та вільно висловлювати свої думки. Фільм про жінок. Про жінок, які сколихнули світ. До яких заходів їм довелось вдатись, щоб отримати виборче право? Чи вдалось їм здійснити задумане?