Проходження виробничої практики студентами, які здобувають ОС «Магістр»

2 жовтня 2020

Нещодавно здобувачі вищої освіти, які здобувають ОС «Магістр» за освітньо-професійними програмами «Соціальна робота (Соціально-психологічна реабілітація)», «Соціальна робота (Молодіжна робота)» та «Соціальна робота (Управління соціальним закладом)» розпочали проходження виробничої практики на базі управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради.

Метою практики є поглиблення та закріплення студентами теоретичних знань з соціальної роботи, одержаних при вивченні відповідних курсів; набуття студентами досвіду проведення досліджень і практичної соціальної роботи з різними категоріями населення та в різних галузях соціальної роботи; розвиток професійної самосвідомості та самовизначення студентів.

З особливостями та специфікою роботи закладу ознайомила студентів заступник міського голови, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Кучер Галина Михайлівна.

Очільниця установи наголосила, що на даний час функціонує 10 структурних підрозділів, до складу яких входить понад 50 відділень та інших служб, які щорічно надають соціально-реабілітаційні послуги майже 18 тис. особам, а саме: дітям, молоді, сім’ям, особам з інвалідністю, пенсіонерам та іншим вразливим категоріям населення.

20 років тому було відкрито стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян, сьогодні це Будинок ветеранів на 100 ліжок-місць з чотирма відділеннями стаціонарного догляду та відділеннями паліативної та геріатричної допомоги.

У 2001 році відкрив свої двері Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок», де дітям надаються соціально-реабілітаційні послуги, які включають як водні так і фізіотерапевтичні процедури. Щоденно «Пролісок» відвідують понад 100 дітей, з 322 сімей міста.

В 2008 році відкрито Центр обслуговування бездомних та звільнених осіб, який об’єднав такі структурні підрозділи: Центр реінтеграції бездомних осіб; Центр соціальної адаптації звільнених осіб; Будинок нічного перебування; Соціальний готель. Ці заклади розмістилися в колишніх житлових будинках військового містечка с. Дмитрушки, Уманського району.

П’ять років поспіль плідно працює Центр дозвілля і відпочинку «Барвограй». Це унікальний в державному вимірі спільний проект управління праці та соціального захисту населення і факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Студенти в мікрорайонах міста організовують дозвілля дітей та підлітків з різноманітними іграми, розважальними програмами, спартакіадами та конкурсами, що сприяють їх активному відпочинку.

По завершенню зустрічі з Кучер Г. М. студенти були розподілені по структурних підрозділах, де матимуть змогу реалізувати завдання програми практики.

Бажаємо студентам належного виконання завдань практики, плідної праці, отримати позитивний досвід від роботи з різними категоріями населення.


Фото новини: