СТУДЕНТСЬКА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА: ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА 2017-2018 н. р.

4 червня 2018

Студентська соціально-психологічна служба ‒ об’єднання студентів, які за покликом душі займаються волонтерською діяльністю. Функціонування такої служби дає змогу реалізувати декілька завдань: по-перше, це один із аспектів професійної підготовки майбутніх соціальних працівників та практичних психологів шляхом залучення до доброчинної діяльності; по-друге, участь студентів у діяльності служби має важливе виховне значення, адже волонтери працюють із людьми, що опинилися у складних життєвих обставинах, допомагають їм, підтримують, встановлюють над ними опіку, що, безсумнівно, сприяє розквіту морально-вольових якостей.

Цього навчального року студентами організовано велику кількість заходів: проведено ознайомчу лекцію для першого курсу, про специфіку роботи, активну громадську діяльність та структуру; організовано пригодницький квест «Зоряні війни» для вихованців Обласного міжрегіонального центру соціально-педагогічної реабілітації дітей у місті Умані; здійснено роботу з вихованцями Обласного міжрегіонального центру соціально-психологічної реабілітації міста Умань (написання листів бійцям АТО); проведено для соціально вразливої категорії дітей «Свято до дня святого Миколая»; організовано роботу приймальні Святого Миколая «Поспішайте робити добро», орієнтовану на Збір канцтоварів для вихованців школи-інтернат; проведено тематичний майстер клас до дня всіх закоханих; організовано збір солодощів для людей похилого віку «Солодкий тиждень»; проведено Уманський молодіжний фестиваль соціально-психологічної драми «Почуй!Побач!»; реалізовано Всеукраїнську благодійну акцію «Серце до серця» та багато іншого.

Нескінченний ентузіазм студентів, їх бажання творити добро стає рушійною силою усієї діяльності студентської соціально-психологічної служби. Водночас, залишається беззаперечним фактом важливість знань, які вони здобувають під час навчання.

Подяки від громадян, закладів соціальної сфери, органів місцевої влади вкотре доводять ефективність та необхідність існування такого підрозділу. Така робота озброює майбутніх спеціалістів глибокими теоретичними знаннями, міцними навичками та вміннями, необхідними для успішної роботи, виховує любов до своєї професії, готовність до подолання труднощів, безмежне прагнення творити, шукати, осмислювати та впроваджувати передові ідеї й кращий досвід. Для студентів-волонтерів їхня робота – це спосіб життя, вони з ентузіазмом беруться за кожну нову ідею, намагаються втілити її у життя і отримують ні з чим незрівняну нагороду – вдячність, повагу, любов, відчуття власної значимості.