Інтерв’ю з випускниками факультету

Алтиннік Катерина
1. Як промайнули для вас роки навчання в нашому університеті?
«Дуже насичено!»🎉👩‍🎤🧗‍♀️👩‍🏫
2. Чи справдились Ваші очікування від навчання в університеті?
«Як і говорилося ще з першого курсу «основний акцент у засвоєнні знань потрібно робити на самоосвіті👩‍💻», тому хто хотів, той засвоював не лише інформацію, що надавали викладачі, але й шукав додаткові джерела📚🚵‍♀️».
3. Де Ви працюєте? Яку посаду займаєте? Який досвід роботи маєте?
«Щоб закріпити знання отриманні у ЗВО я влаштувалася соціальним педагогом👩 у Первомайський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ст. № 15 – колегіум🏢». Звісно, прийшовши «зеленою» до 1000 учнів, у кожного з яких свій характер, сімейні установки, оточення, та й загалом до вже сформованих особистостей та їх батьків (що ще важче) спочатку було не легко. Відкриваєш для себе різні життєві сценарії, про деякі й досі згадую з посмішкою, а деякі з «мурашками по тілі». Ще одна можливість університету – це військова кафедра. Під час навчання у вузі я пройшла курси підготовки офіцерів запасу. Наразі, проходжу військову службу на посаді офіцера-психолога батальйону охорони. Обсяг роботи і відповідальність страшить, але отриманий досвід того вартий».
4. Чи були викладачі, котрі надихали?.
«Я ̶ «людина – практик👩‍💼» і завжди тяглась до тих викладачів, котрі будь-яку свою лекцію, чи просто розповідь насичували життєвими історіями, зі своїми «кнутами і пряниками», і лише так, як на мене, можна зрозуміти всю актуальність навчання. До таких титанів ФСПО я можу віднести 👩‍💻👩‍🏫Роєнко С.О., Бондаренко Г.В., Коляду Н.М. Албул І.В».
5. Чи згадуєте студентське життя? Розкажіть про найяскравіші свої спогади. Розкажіть про найкумедніший випадок з Вашого студентського життя.
«Всі мої студентські роки я пройшла під лозунгом котрий мені на початку навчання сказала наша декан факультету Кравченко О.О. «Краще горіти, ніж тліти”👩‍🎨👩‍🎤💃🏃‍♀️ і дійсно, факультет засвітив в мені зірку, що сяє і досі. Всі мої навички та вміння розвинулися безпосередньо під час студентських років».
6. Згадайте себе в студентські роки. Які риси з віком змінились, що залишилось? Як взагалі ви б могли охарактеризувати себе тодішню?
«Перше, що приходить в голову – це наївність👩. З часом та досвідом ця риса «обросла» витримкою, рішучістю, старанністю, самодисципліною та контролем над спонуканням».
7. Що хочете побажати студентам та викладачам?
«Беріть від життя все! І хороші й не дуже «подарунки» долі не минуть безслідно. Пам’ятайте, на кривому корінні дерево стоїть міцніше».
8. Які у Вас були стосунки з одногрупниками і чи спілкуєтесь ви зараз?
«Я обожнювала свою академічну групу, і судячи з того скільки років я була старостою вони мене теж. Студентські роки подарували мені друзів та кумів, разом гуляємо на весіллях в один одного, не так часто як хотілося, але спілкуємось».
9. Якби Ви мали можливість повернутися, що б Ви зробили інакше?
«Я б не змінила жодного дня!»
10. Які професійні важливі якості Ви здобули на факультеті соціальної та психологічної освіти? Як це допомагає Вам зараз?
«Самостійність, домінантність, наполегливість, організаторські здібності, соціальний інтелект, чуйність та емпатія».
11. Ваш меседж до теперішніх студентів– випускників.
💥«Горіть» 💥кожним днем!!!

Чупіна Катерина
1. Як промайнули для вас роки навчання в нашому університеті?
«Дня мене навчання на факультеті це перш за все про досвід📖 та неймовірні враження🙆‍♀️🎉, за період навчання я встигла спробувати себе в дуже багатьох напрямках, серед яких були громадська діяльність, 👩‍🎤👩‍🎨волонтерство, студентське самоврядування та 👩‍💻наукова діяльність. Усі ці компоненти дали мені змогу зрозуміти чого я прагну та на що здатна. 🏢Факультет допоміг сформувати мене як особистість».
2. Чи справдились Ваші очікування від навчання в університеті?
«Так!»💚
3. Де Ви працюєте? Яку посаду займаєте?
«Сьогодні я навчаюсь в 👩‍🏫аспірантурі університету та працюю 👩‍🔬викладачем кафедри психології. За час навчання я встигла спробувати себе у ролі 👩‍👧‍👦вожатого, ⛷інструктора та 👩організатора різноманітних заходів як на рівні університету так і на рівні міста».
4. Чи були викладачі, котрі надихали?
«Мені пощастило, протягом навчання в мене були дуже круті 👩‍🏫👨‍🏫викладачі та наставники, які не тільки допомагали мені в отримані професійних знань, а ще й своїм прикладом показували що таке справжня професійність. Завдяки цим викладачами у мене сформувалась значна частина моїх цінностей, які стосуються професійної діяльності та життя в цілому».
5. Чи згадуєте студентське життя? Розкажіть про найяскравіші свої спогади. Розкажіть про найкумедніший випадок з Вашого студентського життя.
«Для мене студентське життя це був один великий проєкт📋, який подарував мені гарний досвід та справжніх друзів👨‍💼👩👩‍💻. Щотижня ми організовували різноманітнті заходи, для того щоб навчання на нашому факультеті було максимально цікавим та насиченим. Найбільше мені запам’ятались щорічні презентації першого курсу, фестиваль 🚩«Кращі з кращих»🚩, в яких ти бачиш результат своєї роботи, сяючі очі першокурсників та переможців різноманітних номінацій. Напевно заради цього і варто працювати та створювати ціннісну спільноту факультету».
6. Які з вивчених предметів найбільше подобались?
📚«Психодіагностика, патопсихологія, Основи наукових досліджень, Психологія творчості, вікова психологія, етнопсихологія та багато інших..»
7. Що хочете побажати студентам та викладачам?
«Напевно, 💯залишатись такими як вони є зараз: активними, ініціативними і готовими завжди прийти на допомогу».
9. Якби Ви мали можливість повернутися, що б Ви зробили інакше?
«Все б залишила як є!»😉
10. Які професійні важливі якості Ви здобули на факультеті соціальної та психологічної освіти?
«На мій погляд, це вміння комунікувати, створювати проєкти, домовлятись з командою👩‍💻, організовувати💬. Швидко вирішувати проблеми🤦‍♀️🙆‍♀️, які виникають».
12. Ваш меседж до теперішніх студентів– випускників.
📌«Не втрачайте можливість для розвитку , чим більше Ви зробите зараз, тим простіше буде потім!».

Вдовиченко Інна
Роки навчання в університеті промайнули дуже швидко. Першу свою освіту здобувала ще при ІСМО (Інститут соціальної та мистецької освіти 2004-2009р.), а ІІ вищу освіту – здобула на факультеті соціальної та психологічної освіти(2018- 2019 р.) Рішення про здобуття ІІ освіти було спонтанним🤷‍♀️, але я жодного разу про це не пошкодувала🙋‍♀️🙆‍♀️. Впродовж усього навчання на факультеті мені допомагали своїми порадами усі 👩‍💼викладачі кафедри психології, 👩‍🏫надихали та підтримували – Данилевич Л.А., Вахоцька І.О, Шеленкова Н.Л., за що я їм безмежно вдячна. Кумедних випадків у студентському житті було чимало, а от практичне заняття з предмету “Психодрама” (Шулдик Г.О.) запам’яталося на довго. Ми розглядали життєву ситуацію однієї з одногрупниць, дослідивши роль кожного учасника ситуації, дали змогу подивитись на те ,що сталось з іншої боку та допомогли відпустити образу. Згодом ми дізналися ,що життя 👰🤰дівчини кардинально змінилось, вона знайшла свою пару і повністю щаслива!!! Студенти нашої групи були представники різних областей🧔🧕👱‍♀️🤱, нам було цікаво спілкуватись впродовж навчання, тому ми створили групу у Viber, де і зараз продовжуємо спілкуватись, обговорюємо різні події, радимось… Приємно, що у нашій дівочій компанії є 🤵хлопець. Він хоч і один, але ніколи не стоїть осторонь наших діалогів. Навчання на факультеті навчило мене бути 🏃‍♀️витривалішою, 🧘‍♀️стриманішою, а дякуючи предмету «Конфліктологія» ще й вміло 🎎зглажувати конфлікти. Період студентства ̶ це час, який ми будемо згадувати усе своє життя ,бо вони не тільки приємні, але й корисні📚. Хотілося б побажати, щоб у житті кожного викладача була можливість похвалитися 📊позитивними змінами у житті своїх студентів, а кожному студенту було за що сказати ДЯКУЮ своїм викладачам!!!
На даний момент я працюю 👩‍💻директором комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” Тальнівської міської ради. Працюємо із 👩‍👧‍👧дітьми з особливими освітніми потребами, допомагаємо дітям та батькам змінити життя на краще, вчимо вирішувати проблеми.
📌Сьогодні я з вдячністю згадую студентські роки, мудрих викладачів з якими мене звела доля.
Доземний Вам уклін за науку і за те, що допомогли знайти своє покликання. Всіх благ Вам та гарних студентів!❤

Рябініна Марина
«Влітку🌻🐝 2018 року в Черкасах на Всеукраїнському ярмарку волонтери 👭та представники молодіжних громадських організацій 🏢ділилися позитивним досвідом. Привітна жінка зацікавилася моїми буклетами щодо протидії булінгу в освітньому середовищі. Так я познайомилася з Кравченко Оксаною Олексіївною, деканом👱‍♀️ факультету соціальної та психологічної освіти🏯. Ми радо ділилися 🙌досвідом роботи з молоддю в соціальній сфері, обмінялися корисною інформацією та контактами. Вже через хвилину вона здавалася мені давньою знайомою🙂, яку я випадково зустріла через певний відрізок часу. Оксана Олексіївна ніби жартома 🤝запросила мене долучитися до вступної кампанії та знову стати студенткою. Бесіда була легкою, невимушеною. Я не планувала навчатися, так як вже мала дві освіти📃📃, одна з яких за спеціальністю соціальна педагогіка. Але Оксана Олексіївна з тонкою наполегливістю переконала мене зробити цей крок назустріч освіті🚣‍♀️. Хто ж відмовиться на пропозицію познайомитися з історичним містом 🔱та відвідати Софіївський парк🌲🌳🍁 восени, хоч би і під час сесії ?»
На факультеті соціальної та психологічної освіти я потрапила в атмосферу людяності🙂, взаємодовіри😊, поваги😙. Підтримка викладачів та студентів під час навчання супроводжували постійно🕛.
Працювати над магістерською було напрочуд легко. Поради та рекомендації наукового керівника – Кочубей Тетяни Дмитрівни, завжди були влучними. 📈Професіоналізм Тетяни Дмитрівни та її постійний психологічний супровід під час написання роботи надихали та не давали впадати в розпач.
У 2019 я успішно закінчила магістратуру.👩‍🎓 Маю професійну кваліфікацію соціальний працівник, психолог. Наразі, змінила сферу діяльності. Все більше заглиблююсь в чарівний світ соціально-психологічної освіти та використовую здобуті знання на практиці.
Мій новий життєвий шлях розпочався ↘️з «випадковості», але з кожним кроком набуває сенсу. «Дорогу підкорює той, хто іде» – один з висловів, яким я керуюся. Тому бажаю всім, хто дбає про саморозвиток та здобуває освіту – ніколи не зупинятися!🙌🙌

Кравченко Людмила
1. Як промайнули для вас роки навчання в нашому університеті?
“Студентські роки – це найкращі роки!💯 Я це зрозуміла відразу. Вони незабутні! Особисто для мене, це були не тільки нові знайомства, нові враження, нові знання. Це ніби відкриття себе з іншої сторони👩‍🎤👩‍🎨🕵️‍♀️👩‍✈️. Коли ти вступаєш в доросле життя і розумієш, що весь світ для тебе відкритий! Неодноразово говорила, аби була можливість, я б кожен день, кожен момент навчання прожила б ще раз!”
2. Чи справдились Ваші очікування від навчання в університеті?
“Так!” 👩‍🏫
3. Де Ви працюєте? Яку посаду займаєте? Який досвід роботи маєте?
“На даний момент я проходжу строкову службу в 👮‍♀️Збройних Силах України. До цього, працювала в БО” БФ “Воля” на посаді👩‍💻 соціального працівника”.
4. Чи були викладачі, котрі надихали?
“Чесно кажучи, мене надихав🧘‍♀️ кожен по своєму! Хтось більше, хтось менше! Я пам’ятаю всіх викладачів, які проводили у нас заняття, лекції та семінари. Те, як вміло знаходили підхід🎎 до кожного студента!”
5. Чи згадуєте студентське життя? Розкажіть про найяскравіші свої спогади. Розкажіть про найкумедніший випадок з Вашого студентського життя.
“Так, звичайно згадую і дуже часто. Яскравих спогадів багато. Все моє навчання в університеті, це яскравий спогад🌈! Але ніколи не забуду посвяту першокурсників, коли ми знайомилися зі своєю групою. Кожен розповідав про себе та звідки він. Я тоді і подумати не могла, що ми станемо такими рідними, маленькою сім’єю👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👧“.
6. Які з вивчених предметів найбільше подобались?
📚📖Соціальна молодіжна політика, Менеджмент соціально-педагогічної роботи, Соціальна робота в Україні, Конфліктологія, Теорія та методика соціальної роботи, Психологія управління, Управління навчальною та виховною діяльністю”.
7. Згадайте себе в студентські роки. Які риси з віком змінились, що залишилось? Як взагалі ви б могли охарактеризувати себе тодішню?
👩Я була активною, наполегливою, відповідальною, товариською, рухалась вперед до поставлених цілей, завжди хотіла бути першою, а в групі найрозумнішою. Такою і залишилась! З роками можливо змінилося лише те, що я стала більш впевненою🙆‍♀️ в собі і своїх можливостях!”
8. Що хочете побажати студентам та викладачам?
“Студентам бажаю наполегливості🧗‍♀️, будьте впевнені в собі та в своїх силах! Живіть на повну, навчайтесь, будьте активними🤸‍♀️, приймайте участь у всіх заходах🤹‍♀️, проявляйте себе! Радійте, що ви студенти нашого факультету! Ці роки найкращі, проживіть їх на повну, бо час швидко плине.
Ну і звичайно ж легкої, успішної сесії!
📌Викладачам бажаю кар’єрного росту📊, терпіння, міцного здоров’я, гарних студентів та вдячних батьків! Щоб на ваших обличчях завжди була посмішка!”
9. Які у Вас були стосунки з одногрупниками і чи спілкуєтесь ви зараз?
“З одногрупниками завжди були чудові стосунки🙋‍♀️🙋‍♂️, ми були дружніми, допомагали та підтримували один одного. Хвилювалися за кожного, хто по черзі заходив і здавав екзамен чи захищав магістерську роботу. Незважаючи на те, що у кожного є своя родина👨‍👩‍👧, діти, робота, ми і надалі підтримуємо зв’язок, спілкуємось, переписуємось, вітаємо один одного з днем народження та згадуємо студентські роки”.
10. Якби Ви мали можливість повернутися, що б Ви зробили інакше?
“Мабуть нічого! Мені все подобалось💯!”
11. Які професійні важливі якості Ви здобули на факультеті соціальної та психологічної освіти? Як це допомагає Вам зараз?
📚Індивідуальний підхід до кожного, емпатійність, взаєморозуміння, тактовність, конфіденційність🔐, спрямованість на потреби та інтереси людини, організаторські та комунікаційні здібності. Звичайно ж, це не весь перелік. 📌Але вищевказані якості безпосередньо допомогають у моїй роботі по теперішній час, оскільки доводиться спілкуватися з великою кількістю людей”.
12. Ваш меседж до теперішніх студентів– випускників.
“Живіть яскраво і цікаво🎉👭, впевнено та стрімко крокуйте до своїх мрій📈! Удачі на шляху! Зустрічай кожен ранок із посмішкою😊. Будьте гідними і справедливими! І не забувайте стіни рідного університету🏢!”

Швець Владислава
1. Як промайнули для Вас роки навчання в нашому університеті?
“Насичено: по шість і більше пар щодня😅, 👰одруження після першого курсу, переведення на заочну форму навчання на другому курсі, повернення на стаціонар на третьому курсі і паралельне навчання на 👩‍🏫👩‍🎓двох магістратурах на шостому курсі”.
2. Чи справдились Ваші очікування від навчання в університеті?
“Я їх не мала до початку навчання. 🏆🥇Я чітко знала чого хочу і що для цього потрібно робити. Окрім того, поруч завжди були викладачі, які підтримували мій пал і азарт”.
3. Де Ви працюєте? Яку посаду займаєте? Який досвід роботи маєте?
👩‍💼Керівник відділення «Клініка, дружня до молоді» КНП «Уманська дитяча лікарня», педагог Собківського ліцею, менеджер міжнародного проекту «ReHerit: спільна відповідальність за спільну спадщину», народний майстер України”.
4. Чи були викладачі, котрі надихали?
“Так, звісно. 👩‍🏫👨‍🏫Денисюк Василь Вікторович, Перепелюк Тетяна Дмитрівна, Ольховецький Сергій Миколайович, Яблонський Андрій Іванович”.
5. Чи згадуєте студентське життя? Розкажіть про найяскравіші свої спогади. Розкажіть про найкумедніший випадок з Вашого студентського життя.
“За наполегливість у підготуванні ІНДЗ одногрупники погрожували відправити😁😂 мене у Лікарню №2, проте з 2015 року я сама налагодила😉 співпрацю з психіатрами міста під час роботи у військовому комісаріаті”.
6. Які з вивчених предметів найбільше подобались?
📚“Діагностика, загальна психологія, психологія творчості, історія психології, вікова психологія”📚.
7. Згадайте себе в студентські роки. Які риси з віком змінились, що залишилось? Як взагалі ви б могли охарактеризувати себе тодішню?
“Тоді мене називали «француженка🇫🇷», зараз «Українка🇺🇦». Я залишилася довірливою, відкритою, відвертою, готовою пожертвувати життям заради справи і обов’язку”.
8. Що хочете побажати студентам та викладачам?
🚩“Вчасно і раціонально використовувати набуті знання, відпрацьовувати навики”.🚩
9. Які у Вас були стосунки з одногрупниками і чи спілкуєтесь ви зараз?
“З деякими колегами зараз продовжую спілкування. Стосунки були різними😊😞😡, оскільки на старших курсах я була старостою групи, значна частина якої навчалася на індивідуальному плані і потрібно було вирішувати багато організаційних питань”.
10. Якби Ви мали можливість повернутися, що б Ви зробили інакше?
“Отримувала б задоволення від кожного моменту студентської метушні”.🕺💃🏃‍♀️👨‍🎨👩‍🏫
11. Які професійні важливі якості Ви здобули на факультеті соціальної та психологічної освіти? Як це допомагає Вам зараз?
📈“Йти до кінця, завершувати розпочаті справи, реально оцінювати власні ресурси на старті проекту”.
12. Ваш меседж до теперішніх студентів– випускників.
“Вперед і з піснею!”🧗‍♂️