Тренінг з підготовки експертного кола для здійснення антидискримінаційної експертизи освітнього контенту

2 січня 2019

У 3-денному тренінгу в Харкові з підготовки експертного кола для здійснення антидискримінаційної експертизи освітнього контенту взяли участь Войтовська А. І. та Кравченко А. А.

Організували і провели громадські організації «ЕдКемп Україна» і Крона. Гендерний інформаційно-аналітичний центрМіністерство освіти і науки України, за магістральної підтримки Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine.

Очним тренінгам передував місячний дистанційний онлайн-курс, і щоб показати, як вибудоване багатоетапне навчання, наведемо такий приклад: подалися на дистанційне навчання 83 особи, а успішно завершили і були запрошені на очний етап лише 47 осіб. Відбір триватиме далі, бо попереду – дві непрості сертифікаційні роботи – пробний, втім абсолютно повноцінний аналіз реальних підручників.

Усе це про дискримінацію, про те, як її побачити у підручниках та іншому освітньому контенті, і що саме можна експертно з цим зробити.

Прямо зараз пишеться нова, недискримінаційна, сторінка в історії української освіти. Долаючи стереотипи та непряму дискримінацію в освітньому контенті, ми долучаємося до реалізації особистісно-центрованого підходу в освіті: кожна дитина є унікальною особистістю, і той же підручник має допомогти не тільки приростити знання, а й показати навколишню реальність багатоманітною, аби дитина «вбудувалася» своєю вільною, нестереотипною життєвою траєкторію до цього світу та дійсно змогла самореалізуватися.

Коло майбутніх експерток зацікавлене, активне, відкрите до сприйняття нового, часом несподіваного, але наявного у наших підручниках. 
Насичена теорією і практичними блоками програма не залишила байдужими тих, що прийшли на тренінг із сумнівами і побоюваннями.


Фото новини: