Студенти факультету соціальної та психологічної освіти відвідали комунальний заклад «Уманський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради»

7 листопада 2016

1

У межах виконання програми ознайомлювальної практики студенти 210, 210 р та 211 груп факультету соціальної та психологічної освіти відвідали комунальний заклад «Уманський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради». Директор Майданюк Вікторія Григорівна розповіла про історію створення закладу, зупинилася на етапах його реорганізації, також акцентувала увагу на напрямах роботи. Вона зазначила, що в навчально-реабілітаційному центрі виховуються та навчаються діти з міст та сіл Черкаської області, які мають порушення слуху, мови, затримку психічного розвитку, розумову відсталість та ін.

Уманський навчально-реабілітаційний центр Черкасьої обласної ради  – це маленька країна з маленькими громадянами, тепла і по-домашньому затишна. Цілодобово приміщення наповнене життєрадісними голосами дітей. Одні з них ще звикають до нової домівки, другі почувають себе в ній впевнено, вільно, а треті готуються до вступу до школи, відвідуючи підготовчий клас. Заклад має гарну матеріально-технічну базу, в ньому створене належне розвивальне середовище, всі необхідні умови для різнобічного, гармонійного розвитку особистості дитини. Вікторія Григорівна повідомила, що в дитячому будинку функціонує 8 груп для дошкільнят та підготовчий клас. У кожній групі є кабінет логопеда та дефектолога.

img_20161020_115207

Директорка закладу разом з соціальним педагогом показали студентам групи та класи, кабінети, групову кімнату, спальню. У світлому, просторому класі діти з затримкою психічного розвитку готуються до вступу в шкільне життя, навчаючись у підготовчому класі. Групи оснащено сучасним ігровим обладнанням, зручними багатофункціональними меблями, які сприяють забезпеченню емоційного комфорту дітей. Класи для навчання обладнані сучасною слуховою апаратурою та необхідним логопедичним обладнанням.

У просторому вишукано оздобленому музичному залі, оснащеному сучасними технічними засобами, музичними інструментами, під керівництвом музичних  керівників діти мають змогу проявляти свої творчі здібності: танцюють, співають, проявляють акторську майстерність, беруть участь в конкурсах різного рівня – місцевих та обласних.

Відвідування Уманського навчально-реабілітаційного центру сприяло розширенню знань студентів про особливості роботи закладів такого типу, про форми та методи, які використовують працівники при роботі з різними категоріями дітей.