Фестиваль соціально-психологічних театрів «Почуй! Побач!»

Організаторами та ініціаторами фестивалю є «Клініка, дружня до молоді» та Студентська соціально-психологічна служба Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Мета фестивалю: використовуючи принцип «рівний-рівному», донести до молодих людей важливість подолання соціальних проблем та соціальних хвороб, збільшити коло однодумців та показати шляхи розв’язання цих проблем очима учнівської та студентської молоді.

Завдання:

  1. Залучити широкі верстви населення до розв’язання актуальних соціальних проблем суспільства.
  2. Поінформувати громаду міста про діяльність «Клініки, дружньої до молоді» та Студентської соціально-психологічної служби УДПУ ім. Павла Тичини.
  3. Розширити зв’язки і налагодити співпрацю між загальноосвітніми закладами, установами соціальної сфери та університетом.

У фестивалі щорічно беруть участь колективи загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів міста.

У невеликих театральних постановках, театрі тіней, вокально-хореографічних композиціях учасники порушують важливі питання самостійного життєвого вибору, моральної стійкості, протистояння шкідливим звичкам, акцентують увагу на вічних моральних цінностях (любові, вірності, дружбі, сімейному щасті), праві вибору на моральних та фізичних проявах спокуси та боротьбі за власне життя, захист прав людини.

Також на фестивалі реалізуються соціально-психологічні проекти, зокрема такий, як «Листи». Протягом місяця під час підготовки до заходу небайдужа молодь надсилала волонтерам свої анонімні листи, у яких висловлювалися переживання та проблеми юнаків і дівчат. Деякі з них були зачитані на фестивалі.

Крім того, реалізується проект «Здійсни мрію». Щороку діти, які мають мрію виступити на великій сцені і презентувати свій талант, отримують можливість це зробити на фестивалі «Почуй! Побач!».  

Усі колективи отримують дипломи, подяки та подарунки за участь від організаторів фестивалю.