Відбулася гостьова  онлайн – лекція англійською мовою «Psycholinguistic approaches to translation procedure»

16 лютого 2022

15.02.2022 року на факультеті соціальної та психологічної освіти УДПУ імені Павла Тичини для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня доктор філософії зі спеціальності  053 Психологія  відбулася гостьова  онлайн – лекція англійською мовою «Psycholinguistic approaches to translation procedure». Лектор – Катерина Валентинівна Олександренко – доктор психол. н., доцент, завідувач кафедрою іноземних мов Хмельницького національного університету.

На лекції було обговорено провідні концепції перекладу, підкреслено, що психолінгвістичний вимір перекладу сприяє тлумаченню міжмовної комунікації як мовленнєво-мисленнєвої діяльності перекладача, із унікальною можливістю бодай частково «зазирнути» в його розум, проаналізувати мозкові процеси під час цієї діяльності. Такий комплексний погляд на переклад як на багатобічну динамічну творчу сутність уможливлює емпіричний пошук і об’єктивне встановлення закономірностей цього інтелектуально складного, багато в чому загадкового та багатогранного виду людської діяльності. Проведена англійською мовою лекція допоможе здобувачам вищої освіти розвинути свої комунікативні навички англійською мовою не лише під час навчання в університеті, а й у подальшій практичній професійній діяльності.