«Гендерна рівність на роботі»
Гендерним центром Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини було проведено І етап інформаційної акції «Гендерна рівність на роботі» за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації. Акція була проведена у межах Всеукраїнської компанії «16 днів проти гендерного насильства».
Мета акція полягає у інформуванні учнівської та студентської молоді про гендерну дискримінацію у трудових відносинах. Гендерна нерівність на підприємствах та організаціях часто проявляється у розподілі на «жіночі» та «чоловічі» професії; розрив у заробітній платі жінок та чоловіків; різне ставлення до працівників та працівниць; дискримінація, що пов’язана з вагітністю та зобов’язанням з догляду за дитиною тощо. Це не повний перелік ситуацій, які є проявом дискримінації щодо жінок та чоловіків у трудових відносинах.
Україна є учасницею багатьох міжнародних правових договорів, що сприяють та встановлюють режим гендерної рівності, таких як:
- Загальна декларація прав людини, 1948 р.;
- Міжнародний пакт про громадські та політичні права, 1966 р.;
- Статут Організації Об’єднаних Націй, 1945 р.;
- Декларація про ліквідацію дискримінації у відношенні жінок, 1967 р.;
- Конвенція про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами, 1949 р.;
- Конвенція про ліквідацію усіх форм дискримінації по відношенню до жінок, 1979 р.;
- Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 р.;
- Пекінська декларація, 1995 р.
Акція була проведена серед закладів освіти міста Умань. До акції долучилися магістрант І курсу Богдан Жошко, студентки ІІІ курсу Леся Федотова та Тетяна Тарасюк та аспірантка І курсу Юлія Песоцька.
Фото новини: