Звернення Міжнародної Асоціації шкіл соціальної роботи

8 березня 2022

(International Association of Schools of Social Work, IFSW)

Особливу вагомість серед міжнародних організацій, що розв’язують проблеми соціальної роботи та підготовки до неї, має Міжнародна рада соціального забезпечення (МРСЗ), з діяльністю якої тісно пов’язана така міжнародна організація як Міжнародна асоціація шкіл соціальної роботи (МАШСР).

Міжнародна асоціація шкіл соціальної роботи була заснована у 1928 р. на І-ій Міжнародній конференції з соціальної роботи, що проходила в Парижі, і спочатку була відома як Міжнародний комітет. Тоді своєю діяльністю Комітет охоплював 51 (переважно в Європі) школу соціальної роботи. Після Другої світової війни організація охопила своєю діяльністю більшу кількість країн і змінила назву на Міжнародну Асоціацію Шкіл Соціальної роботи (МАШСР)

Сьогодні Міжнародна асоціація шкіл соціальної роботи об’єднує навчальні заклади та асоціації навчальних закладів соціального профілю. Через Міжнародну асоціацію шкіл соціальної роботи працівники навчальних закладів обговорюють спільні проблеми, завдання і цілі. Її членами є понад 500 соціальних навчальних закладів і асоціацій соціальних шкіл з 70 країн світу. Асоціація відіграє провідну роль у розробці стандартів соціальної освіти на міжнародному рівні, їй надано статус консультативного органу від ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Ради Європи та Організації американських держав.

Асоціація сприяє розвитку освіти в сфері соціальної роботи в усьому світі, розробляє стандарти для підвищення якості освіти в цій галузі, підтримує інтеграційні процеси, інтернаціональний обмін, здійснює спільні дослідження з питань соціальної роботи в освіті.

Україну в Міжнародній Асоціації шкіл соціальної роботи представляє лише два заклади вищої освіти – Києво-Могилянська академія та Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

З огляду на ситуації в Україні Міжнародна асоціація підготувала звернення до світової спільноти:

«…Соціальні працівники підтримують принцип самовизначення народу, солідарні з українським народом, який виступає проти агресора на основі наших спільних цінностей.

Ми ненавидимо застосування сили проти територіальної цілісності для підкорення будь-якого народу і закликаємо всі нації, урядові та неурядові організації поважати права людини, соціальну справедливість та міжнародні закони, які підтримують суверенітет і незалежність України.

IASSW провів останні 94 роки, заохочуючи професію соціальної роботи в усьому світі в пошуках мирного вирішення конфліктів і розбіжностей, незалежно від їх причин.

Дотримуючись цієї традиції, IASSW засуджує нинішню атаку на Україну та непотрібні людські жертви, руйнування житла та іншої спорудженої інфраструктури, а також витрати на навколишнє середовище, спричинені тим, що стріляє військовими боєприпасами.

Це вже спричинило неймовірні жахи серед цивільного населення, біженців, комбатантів та світової екосистеми….

Незалежно від того, де ми живемо, ми всі постраждали від впливу цього агресивного акту на всіх жителів цієї планети…

IASSW вважає війну відповідь невиправданою в будь-якій ситуації конфлікту в сучасному світі. Дипломатія, переговори, які ведуться на основі чесності та консенсусу – це шлях до вирішення невирішених конфліктів. Мир має стати невід’ємним правом для всіх!».

https://www.iassw-aiets.org/featured/9255-iassw-statement-on-ukraine/